Ziraat Borsa Alt Pazar Sözleşme Onayı Nasıl Yapılır?

Ziraat Borsa Alt Pazar Sözleşme Onayı Nasıl Yapılır Zenpara Hisse Senedi Borsa
Ziraat Borsa Alt Pazar Sözleşme Onayı Nasıl Yapılır Zenpara Hisse Senedi Borsa

Ziraat Bankası borsa ürünlerinde alt pazar işlemleri için sözleşme onayı nasıl yapılır Sorusunun cevabı bu yazımızda.

Borsa İstanbul A.Ş. ve Sermaye Piyasası Kurulu’nun kararları doğrultusunda, “Alt Pazar”da yer alan paylarda (https://borsaistanbul.com/files/pay-piyasasi-pazar-yapilanmasi-2020-5-8.pdf) alım emri iletebilmesi için,  Alt Pazar Sözleşme Onayı zorunlu hale getirilmiştir.

İlgili uygulama sistemlerimizde 13.11.2020 Cuma gününden itibaren devreye alınacak olup bu tarihten itibaren  Ziraat Yatırım E-Şube’sine girip (Hisse Alım Emri vermek istediğiniz ekranda) aşağıdaki adımları takip ederek Alt Pazar Sözleşme Onayınızı verebilirsiniz. 

İnternet tarayıcınız üzerinden Ziraat Borsa hesabınıza giriş yaptıktan sonra aşağıdaki yönergeleri izleyerek alt pazara dahil bir örnek işlem yapmanı gerekiyor.

Hesabınıza web tarayıcı üzerinden giriş yaptıktan sonra :

Hisse İşlemleri -> Hisse Alış Satış -> Hisse Alımı 

Alt Pazar’da yer alan hisse seçilerek fiyat ve miktar bilgisi girilir ve ” Devam“a tıklanır. Karşınıza çıkan aşağıdaki uyarıya “Onaylıyorum” seçilerek onay verilir.

Sözleşmenizi onayladığınıza dair uyarı çıkar ve sözleşmenizi onaylamış olursunuz.

Ayrıca Alt Pazar’da yer alan paylardaki her alış emrinizde aşağıdaki ekran görüntüsünde yer alan bilgilendirme mesajını “Onayla” diyerek devam etmeniz gerekmektedir.

Yukarıda sıralanan işlemeleri kendi borsa hesabınız üzerinden gerçekleştirdiğiniz zaman, Borsa Istanbul tarafından şart koşulan Alt Pazar İşlem Sözleşmesi’ni onaylamış oluyorsunuz. Bu yöntemle Borsa Istanbul tarafından belirlenen Alt Pazar hisse senetlerinde alım satım işlemlerinde sorun yaşamadan kullanıma devam edebilirsiniz.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

NOT: Sitemizde yer alan ve paylaşılan döviz çiftleri, hisse senedi, borsa ve forex ile ilgili tüm tahminler yazarların ve göndericilerin şahsi tecrübeleri sonucu oluşturulmuş kişisel görüşlerini içerir. Yazıların, yorumların ve verilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi özelliği taşımaz. Yazıların tüm sorumluluğu yazarlara aittir.

Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans

Zenpara hakkında 1455 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*