Ziraat Bankası Konut ve İhtiyaç Kredisi Faizlerini Düşürdü 1 Mart 2019

Ziraat bankası kredi faizlerini düşürdü
Ziraat bankası kredi faizlerini düşürdü

Ziraat Bankası kredi faizlerini düşürdü ve 2019’un en düşük faizli kredisini veren banka oldu.

Ülkemizin son dönemde yaşadığı ekonomik durgunluk ve kriz ortamı nedeniyle bankaların kredi faiz oranları %2,4 oranlarına kadar yükseltilmiştir. Sevindirici son dakika haberi Ziraat Bankasından geldi.

Bildiğiniz üzere ülkemiz ciddi bir ekonomik kriz içerisinde. Birçok sektör bu kriz ortamından etkilendi. Rahip Brunson’un tutuklanması ile döviz kurlarının aşırı yükselmesi ekonomik krizin başlangıcı oldu. Ve daha sonra kriz dalga dalga yayılarak bütün sektörlere yansıdı.

Bu sektörlerin en en önemlilerinden birisi de bankacılık sektörü oldu. Türkiye ekonomisinin dinamiklerini oluşturan inşaat ve diğer sektörler için ciddi finansman sağlayan kamu ve özel bankalar kredi faiz oranlarını yükseltmek zorunda kaldı

Konut kredileri, ticari ve bireysel tüketici kredilerinde faiz oranları son 20 yılın zirvesine tırmanarak %2,4 oranlarını gördü. Hal böyle olunca yükselen kredi maliyetleri nedeniyle kredi kullanmak imkansız hale geldi.

Durum böyle olunca borçlu veya ihtiyacı olan vatandaş kredi faizleri düşecek mi soruları ile yatar kalkar hale geldi.

Müjdeli Haber Ziraat Bankasından Geldi

ziraat bankası kredi faizlerini düşürdü
Ziraat bankası kredi faizlerini düşürdü

01.03.2019 tarihinde son dakika haberlerinde duyurulan ve resmi olarak yayınlanan verilere göre Ziraat Bankası konut kredilerinde ve bireysel tüketici kredilerinde faiz oranı indirimine giderek sevindirici bir haber verdi.

Ziraat Bankası yeni yayınladığı son dakika duyurusunda 4 Mart 2019 tarihinden itibaren konut kredilerinde 120 aya kadar tüm vadelerde faizleri aylık yüzde 1,28’e çekti. İhtiyaç kredilerinde de 60 aya kadar vadelerde faiz oranı aylık yüzde 1,53’e düşürüldü

Ziraat bankasının kredi faizlerini düşürdüğü müjdeli haber tüm halkımız tarafından merak edilen kredi faizleri düşecek mi sorusunun cevabını veriyor.


Ziraat Bankası 04.03.2019 Güncel Kredi Faiz Oranları

  • Konut Kredisi : 120 Ay Vade, Faiz Oranı : %1,28
  • İhtiyaç Kredisi : 60 Ay Vade, Faiz Oranı : %1,53

Ziraat Bankası’nın krdi fazilerini düşürerek yaptığı bu hamlenin önümüzdeki günlerde diğer bankalar tarafından da kredi faizlerinde aşağı çekme olarak gerçekkelmesi bekleniyor.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Hesaplama Programı

Konut kredisi ve bireysel ihtiyaç kredilerinde kredi faiz indirimine giden Ziraat Bankası, kendi resmi web sitesinde bu yeni düşürdüğü faiz oranlarıyla bir kredi hesaplama aracı sunuyor.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Hesaplama Programı : Ziraat BankasıKredi Hesaplama

Ziraat Bankası Resmi Web Sitesi : T.C. Ziraat Bankası

Ziraat bankası duyurduğu bu kredi faiz indirimiyle en düşük faiz oranlarıyla kredi veren banka oldu. 4 Nisan 2019 pazartesi gününden itibaren Ziraat Bankası müşterilerine sunulan düşük faizli kredi başvurusu internet ortamında ve banka şubelerinden gerçekleştirilecek.


“Ziraat Bankası Kredi Faizlerini Düşürdü” başlıklı bu yazı Ziraat Bankası’nın 01.03.2019 tarihinde yayınladığı resmi duyuruya istinaden hazırlanmıştır. 2019 Yılının en düşük faizli kredisini veren bankanın tanımlandığı bu özgün içerik kaynak gösterilmek şartı ile herhangi bir mecrada kullanılabilir.


Ayrıca Bakınız : İnternetten Para Kazanma Yolları Nelerdir?


Ayrıca Bakınız : Büfe Açmak Üzerine


Zenpara , sunduğu tüm özgün yazı, makale ve içerikler finans ve ekonomi alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla değerli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Soru, görüş, öneri ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir veya info@zenpara adresi üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Ekonomi ve Finans
Zenpara hakkında 884 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*