Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama ve Öğrenme
Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Sorgulama ve Öğrenme

İçinde bulunduğumuz teknoloji çağında artık neredeyse tüm bankacılık işlemleri sanal – dijital ortamdan yapılıyor ve ister istemez herkes bu yeni nesil dijital bankacılık sistemlerini bir şekilde öğrenmek zorunda kalıyor.

Alışverişler ceplerimizi ve cüzdanlarımızı dolduran banka kartları ve kredi kartları ile yapılmaya başlayalı artık yıllar oldu diyebiliriz. Peki hesaplarınızın bakiyelerini öğrenme konusunda ne kadar sorun yaşıyorsunuz.

Örnek olarak çok hareketli bir ziraat bankası hesabına sahipsiniz ve gün içinde banka hesabınızdan birçok işlem gerçekleştiriyorsunuz ve doğal olarak Ziraat Bankası hesap bakiyeniz sürekli değişiyor.

Daha sonra alışveriş sırasında Ziraat Bankası kartınızı cebinizden çıkartıp yüklü bir alışverişin ödemesini yapmak için kasiyere uzattığınız anda aklınıza hesap bakiyenizin bu işlem için yeterli olup olmadığı geldi. Aman Tanrım dediniz benim hesabımda kaç para vardı!

Peki hızlı bir şekilde Ziraat Bankası’ndaki hesabınızdaki bakiyeyi nasıl öğrenebilirsiniz?

Ziraat Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme

Artık teknoloji çağında yaşıyoruz ve eskisi gibi hesap hareketlerini he hesap bakiyenizi öğrenmek için banka şubesine gitmenize gerek yok. İnternet bankacılığı ile bankaların web sitelerinden, cep telefonu için geliştirilmiş mobil uygulamalardan ve telefon bankacılığı ile veya sms (kısa mesajla) banka hesap bakiyenizi ve hesabınızda ne kadar kullanılabilir bakiye olduğunu hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

1. İnternet Şubesinden Hesap Bakiyesi Öğrenme : 

Ziraat Bankası internet şubesine (https://www.ziraatbank.com.tr) giriş yaptıktan sonra “hesaplar” menüsüne tıklayarak tüm hesaplarınızda bulunan para miktarını hemen öğrenebilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubesini kullanabilmeniz için internet şifrenizin olması gerekmektedir. İnternet şifresi alabilmek için,Ziraat internet şifresi alma sayfasına göz atabilirsiniz.

2. Müşteri Temsilcisi :

 Ziraat Bankası müşteri hizmetleri 444 00 00‘ı arayarak tüm hesap bakiyelerinizde bulunan nakit miktarını sorgulayabilirsiniz.

3. Sms ile Hesap Bakiyesi Öğrenme :

BAKIYE yazarak 4747’ye sms gönderebilirsiniz. Öğrenmek istenilen bakiye miktarı sadece bir hesap için ise BAKIYE yazdıktan sonra bir boşluk bırakın ve müşteri numaranızı yazdıktan sonra 4747’ye sms gönderin. Bu sayede hesaptaki bakiye miktarı telefonunuza mesaj olarak gönderilecektir.

Yukarıdakilere ek olarak bakiyenizi öğrenmek için Ziraat Bankası şubelerine gidebileceğiniz gibi, atm’lerden ve mobil şubeden de hesap bakiyelerinizi sorgulayabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız : Bireysel Bankacılık Nedir?

NOT: Sitemizde yer alan ve paylaşılan döviz çiftleri, hisse senedi, borsa ve forex ile ilgili tüm tahminler yazarların ve göndericilerin şahsi tecrübeleri sonucu oluşturulmuş kişisel görüşlerini içerir. Yazıların, yorumların ve verilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi özelliği taşımaz. Yazıların tüm sorumluluğu yazarlara aittir.

Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans

Zenpara hakkında 916 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*