YORUM: Dolar/TL geriliyor, sıcak para Art gelebilir

Investing.com'a göre, hafta başında 7,5440'a yükselen ve 28 Aralık'tan sonra en yüksek seviyeye ulaşan bu Hücum sınırlı ve kısa sürdü. Gün içinde 7,47'ye gerileyen döviz kuru, küresel risk iştahındaki artış ve doların gevşemesine bağlı olarak hafta sonunda 7,39'a geriledi. Dün PPK toplantısı öncesi 7,40 seviyesinde işlem gören döviz kuru, kararın ardından ilk tepki olarak 7,42'ye yükseldikten sonra gerilemeye devam etti ve Nihayet bir saatte neredeyse% 1'lik bir kayıpla 7,35'e geriledi. Bu sabah Asya borsaları ve risk iştahı gerilerken dolar / TL 7,37-38 bandında.

Küresel piyasalarda doların gerilemesine paralel olarak düşen kur ve gelişmekte olan Memleket para birimlerindeki artış, TCMB'nin açıklamalarıyla söz konusu gün düşüşünü hızlandırmıştır. Merkez bu toplantıya ilgiyi sabit tuttu ancak karar metninde Mühim vurgular yaptı. Negatif enflasyon görünümünün devam ettiğini ancak talep ve maliyet faktörlerinin kademeli olarak enflasyonu zayıflatacağını belirten merkez bankası, sıkı para politikası duruşunun fiyat istikrarı sağlanıncaya kadar uzun süre devam ettirileceğini, bu durumda ek parasal sıkılaştırma yapılacağını vurguladı gerekli.

Ticaret gününde, gelişmekte olan ülkeler & # 39; Dolar karşısında değerlenen para, merkezin kararlılık mesajı ile TL söz konusu gün en Mühim gelişmekte olan Memleket para birimi oldu.

PPK toplantısının ardından yapılan açıklamada, “Sıkı para politikası duruşunun uzun süre kararlılıkla sürdürülmesine karar verildi. “Gerekirse ek parasal sıkılaştırma yapılacaktır” ifadelerine dikkat çeken JPMorgan, TCMB'nin şeffaflığı ve öngörülebilirliği artırma çabaları çerçevesinde, Türkiye'de kalıcı bir düşüşü teyit edecek unsurların açıklığa kavuşturulmasının da Mühim olduğunu vurguladı. TCMB'nin para politikasını gevşetmesine yol açıyor.

"Bu koşulların yerine getirilmesinin biraz Vakit alacağını" belirleyen JPMorgan, TCMB'den ilk faiz indirimi beklentisini 2. çeyrekten 3. çeyreğe ertelediklerini vurguladı. JPMorgan, TCMB'den beklenen kümülatif faiz indirimi tutarını da 500bp'den 400bp'ye indirdi. Tahminini verdi.

Erdoğan'ın yüksek faiz protestosuna Karşın faiz oranlarını sabit tutan TCMB sayesinde geçtiğimiz hafta yavaşlayan sıcak para akışları yeniden hızlanabilir. Merrill Lynch'in aylık fon yöneticileri anketine göre, katılımcıların% 62'si Gelişmekte Olan Piyasalarda Çok kilolu pozisyonlar aldı. Türkiye'de, swap piyasasından Kuvvetli bir para girişi var, ancak Çok az sayıda yabancı hala devlet tahvillerinde ve borsada pozisyon alıyor.

Küresel risk iştahında keskin bir düşüş olmadıkça, ucuz dolar sıcak para ve Türkiye gibi düşük küresel faizin, döviz kurunda Çok yüksek getiri ve istikrar sunan ülkelere baskı yapması bekleniyor.

İyi haber ..! Vatandaş döviz satmaya başladı…

Yüksek Kur mu, Yüksek Faiz mi? Hangi? Atilla Yeşilada

FÖŞ YORUM: Yeni hedef USD / TL cinsinden 7,30-40 mı? v, n, t, s)
{if (f.fbq) döndürür; n = f.fbq = işlev () {n.callMethod?
n.callMethod.apply (n, bağımsız değişkenler): n.queue.push (bağımsız değişkenler)};
eğer (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.loaded =! 0; n.version = & # 39; 2.0 & # 39 ;;
n.queue = []; t = b.createElement (e); t.async =! 0;
t.src = v; s = b.getElementsByTagName (e) [0];
s.parentNode.insertBefore (t, s)) (pencere, Belge, & # 39; komut dosyası & # 39;,
& # 39; https: //connect.facebook.net/en_US/fbevents.js');
fbq (& # 39; init & # 39 ;, & # 39; 226201484792800 & # 39;);
fbq (& # 39; parça & # 39 ;, & # 39; Sayfa Görünümü & # 39;);