Yatırımcıların tercih etmediği hisseler Neden yükseliyor? haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Yatırımcıların tercih etmediği hisseler Neden yükseliyor? haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Bir şirketin hisseleri genellikle iyi haberler olduğunda yükselir. Ancak bazı yatırımcılar bir hissenin fiyatının Çok pahalı olduğunu ve popülerliğinin sürmeyeceğini düşünürler. Genellikle de yanılırlar. Bu Sene, Tesla, Beyond Meat ve Stitch Fix gibi yatırımcıların bu nedenle tercih etmediği bazı şirketlerin hisseleri Müspet yönde açıklamalar yapmalarının ardından patlama yaşadı. Tesla mükemmel bir Misal. Elon Musk’ın elektrikli Araç şirketinin bir Çok hayranı olduğu kadar, şirketin aşırı övüldüğünü düşünenler de var. Tesla 2020 yılında %640’ın üzerine yükseliş gösterdi.

Tesla karşıtları hisseyi açığa satmayı denedi. Bu denemeyle hissenin fiyatında gerçekleşmesi beklenen düşüşten kar elde edilmek istendi. Açığa satış yapan yatırımcılar, hisseleri bir aracıdan alır ve daha sonra fiyatlar düştüğünde yeniden alma umuduyla hızla satar. Açığa satanların Umut ettiği senaryo bu şekilde. Ancak bu, hissenin yükselmeye devam etmesi halinde, hızlı bir şekilde pahalı ve kayıpla sonuçlanacak bir hamle de olabilir. Tesla, elektrikli araçlarının Kuvvetli satışları, Ani Çok çeyrekte gösterdiği sürdürülebilir karlılık ve S&P 500’e Dahil olacağı haberleriyle Bütün Sene yükselişini sürdürdü.

Tesla yukarı yönlü hareketini sürdürürken, açığa satış yapan yatırımcılar daha da Çok para kaybetti. Bunun nedeni büyük kayıpları önlemek amacıyla Var yüksek fiyatından ödünç aldıkları hisseleri, nihayetinde satın almak zorunda kalmaları. Ve bunu yapmak için kitlesel olarak acele edebilirler ve böylelikle hissenin fiyatının daha da yükselmesine Neden olabilirler.

CNN’in haberine göre, şimdilerde Tesla’nın hisselerini açığa satan daha az yatırımcı var. Şirketin hisselerinin yalnızca %6’sı açığa satılıyor. Bu da Şubat ayındaki açığa satış rakamlarından neredeyse %20’lik bir düşüşe işaret ediyor.

Hisseler ralliye devam ederken, ayı taraftarları Zarar görüyor

Açığa satışlarda, Pay fiyatlarının yükselmeye devam etmesiyle yatırımcılar giderek daha sık “sıkışma” yaşıyor.

Piyasaların geneli, korona virüsün bahar aylarında Neden olduğu düşüşün ardından büyük yükselişler yaşadı ve yüksek değerlemelerle ilgili endişelere Karşın, rekorlar kırdı. Citigroup analistleri, geçtiğimiz hafta yazdıkları bir raporda, S&P 500’e yönelik yüksek bir açığa satış ilgisinin, “sıkışma” yaratacağını ve endeksin kısa vadede 3,750 ila 3,800 seviyesine ulaşmasını sağlayacağını söyledi. Bu Nispet, Var seviyelerin %2 ila %3 üzerinde.

Bireysel hisselerin de fiyatları “sıkışma” nedeniyle yükseliyor. Online giyim abonelik şirketi Stitch Fix, geçtiğimiz hafta Kuvvetli bilanço açıklamasının ardından bir günde neredeyse %40 yükseliş gösterdi. Şirketin hisselerinin %40’ından fazlası, Kasım ayında açığa satılıyordu. Şirketin performansı, ayı piyasası taraftarlarını şaşırttı. Şirketin hisseleri bu Sene %150 yükseliş gösterdi. Beyond Meat, GameStop ve Wayfair açığa satışların sıkça görüldüğü şirketlerden bazıları. Beyond Meat bu Sene neredeyse %85’lik bir ralli gördü. GameStop hisseleri iki katından Çok yükseldi ve Wayfair yatırımcıları şaşırtarak %200 arttı.

Zirvelerde tutunmaya çalışırken, volatilite oldukça sınırlı

Haftanın Nihayet işlem günü hafif negatif açılış bekleniyor

Wall Street günlüğü! Dışarıda kar içeride rekor fırtınası

Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*