Yatırımcıların teknoloji hisselerinden uzaklaşma zamanı haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Yatırımcıların teknoloji hisselerinden uzaklaşma zamanı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Zenpara – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Büyük teknoloji şirketleri Bütün Sene boyunca, pandemi öncesinde ve sonrasında da Wall Street’in en gözde hisselerinden oldu. Ancak bazı uzmanlar, sanal gerçeklik ya da Sağlık teknolojisi gibi alanların yatırımcıların portföylerinde daha Çok yer tutmasının zamanının geldiğini düşünüyor. Sorunun bir kısmı, FAANG olarak adlandırılan, Facebook, Apple, Amazon, Netflix ve Google hisselerinin fiyatlarındaki yükselişin, Bütün piyasaları domine edecek kadar yükselmiş olması. Microsoft ve Tesla da Dahil olmak üzere bu şirketlerin toplam değeri şimdi 7,7 trilyon dolar.

FAANG hisseleri ve Microsoft şimdi S&P 500’ün toplam piyasa değerinin neredeyse dörtte birini oluşturuyor. Tesla ise endekste yer almıyor. Yöneticilere göre bu Durum yatırımcılar için yorucu olmaya başladı.

Conning’in Pay Stratejileri ve Portföy Yönetimi Direktörü Don Townswick, “piyasalarda eşi benzeri görülmemiş bir yoğunluk seviyesine ulaştık. Bir endeks fonuna paranızı yatırıyorsanız ve yalnızca bir avuç Pay alıyorsanız bu Edilgen bir yatırım değildir” dedi.

Bu yüzden yatırımcıların en popüler ve büyük teknoloji hisselerinden uzaklaşarak, daha küçük, hızlı büyüme gösteren ve sektörün yeni liderleri olma potansiyeli taşıyan inovatif şirketlere yönelmeleri gerekiyor.

TrueMark Investments’ın CEO’su Michael Loukas, “yatırımcıların hala büyümeye ihtiyacı var ancak büyük teknolojiyi, inovatif teknolojiden ayırmaları gerekiyor” dedi. Loukas’ın şirketi TrueMark, aktif olarak yönetilen TrueShares Technology, AI &D Deep Learning fonunu idare ediyor.

Loukas, sanal ve arttırılmış gerçeklik, siber güvenlik ve Sağlık teknolojileri gibi alanlarda çalışan, dinamik sektörlerde yükselme potansiyeli gösteren Lider isimlere odaklanıyor. Daha küçük boyuttaki bu şirketlerin gelirleri ve satışlarındaki büyümenin, daha büyük ve daha olgun teknoloji devlerinden daha büyük olacağı tahmin ediliyor.

Loukas, “karantinalardan Evvel itici bir güce sahip olan ve pandemiyle birlikte hızlanan alanlara yatırım yapılmalı. Bunlar Apple, Amazon ve Google gibi tüketiciye yönelik şirketler değil. Bu şirketler büyük şirketlerin işleyişine Dahil olan şirketler” dedi. Açıklamasının devamında “Nasdaq 100 QQQ fonu aracılığıyla teknoloji alamazsınız, bu FAANG demek” ifadesini kullandı.

Siber güvenlik hisseleri büyük kazananlar arasında olabilir

Loukas’ın fonunda siber güvenlik alanında çalışan Zscaler ve Crowdstrike gibi şirketler bulunuyor. Aynı zamanda veri yönetimi şirketi Datadog ve doğrulama sağlayıcısı Okta da yatırımcının tercih ettiği şirketler arasında.

Ancak Loukas’ın fonu aynı zamanda Sağlık hizmetleri alanında teknoloji geliştiren Guardant Health, Schrodinger ve Berkeley Lights gibi şirketlerin de hisselerini alıyor.

Connings’ten Townswick, muhtemelen değerinin altında işlem gören daha küçük ve başarılı teknoloji hisseleri de olabileceğini söyledi ve bunların FAANG, Microsoft ve Tesla’ya olan yoğun ilginin azalması halinde iyi performans gösterebileceklerini açıkladı. Townswick, “Vakit içinde piyasalar daha Çok şirketi ödüllendirecektir” dedi.

Büyük teknoloji şirketleri baskı altında

Bütün bu tartışmaların ortasında, ABD hükümetinin Google’a karşı açtığı antitröst davası gibi, Nihayet hukuki ve siyasi hamleler de büyük teknoloji şirketlerinin işine yaramadı. Apple, Amazon ve Facebook halihazırda hem demokratların hem de cumhuriyetçilerin merceği altındaydı ve bu durumun ABD başkanlık seçimlerinin sonucunda değişmeyeceği görülüyor.

Pacific Life Fund Advisors’ın Portföy Dağılımı Başkanı Max Gokhman, “iki partinin de mutabık olduğu konulardan biri teknoloji şirketlerinin daha Çok yönetmeliğe tabi tutulması. Bu Durum büyük teknoloji şirketleri için bambaşka bir ortam yaratıyor” dedi.

Açıklamasının devamında “orta ölçekli teknoloji şirketlerinde daha iyi fırsatlar var. Antitröst düzenlemeleri daha küçük rakiplerin önünü açmak için tasarlandı” ifadesini kullandı ve daha küçük bulut teknolojisi şirketlerinin bundan Yarar sağlayabileceğini söyledi.

Gokhman aynı zamanda daha küçük teknoloji şirketlerinin, şimdilerde büyük teknoloji şirketlerinden daha çekici olduğunu çünkü daha ucuz ve daha Mahalli odaklı olduklarını belirtti. Dolayısıyla daha küçük teknoloji şirketleri, Washington’dan gelebilecek yeni bir ekonomik teşvik haberiyle Yarar görebilir.

Tarihin en büyük tekelleşme davası

 

Teşvik paketi haberleri küresel endeksler üzerinde baskı yaratıyor

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*