Yatırım uzmanlarının endişeleri haklı çıkacak mı? haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Yatırım uzmanlarının endişeleri haklı çıkacak mı? haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Zenpara – DIŞ HABERLER SERVİSİ

Borsaların dördüncü halkasında neler olduğunu anlamak için, Vakit, eğitim, deneyim ve mantık işe yaramıyor. Başka üç halka, büyüme, Kıymet ve Hususi durumlar oldukça ılımlı. Bu nedenle mantığa öncelik veren yatırımcılar, borsalardaki karmaşanın nedeni olarak balon piyasasını suçlu buluyor.

Yatırımcılar ise aşırı iyimser. Bu yeni borsa ortamına bir açıklama getiremeyen bu uzman yatırımcılar, aşırı yüksek değerlemeler ve aşırı yoğun aktivitenin düzeltilmesi için bir çöküşün mutlaka gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyor.

Ancak buradaki sorun, profesyonel yatırımcıların aşırı gördükleri semptomların, yeni borsa düzeninin “normali” olması ve çöküş yönünde herhangi bir sinyal göstermemesi. Yeni düzende, bir şirketin heyecan verici bir hikayesi varsa, bu yatırımcılar için yeterli bir Kuvvetli Esas oluşturuyor.

Forbes’un haberine göre, satış ve bilanço verileri gibi Mühim alanlar, görmezden geliniyor. Biyoteknoloji şirketlerinin hisseleri, uzun zamandır karşılaşılan bir Misal. Daha yeni ve yaygınlaşmamış olan elektrikli Araç üreticilerinin de Var yüksek performansı dikkat çekiyor.

İkinci sorun ise işlem yapma imkanlarının oldukça Çok olması. Yatırımcılar için borsalarda işlem yapmak hiç bu kadar serbest, Basit ve düşük maliyetli olmamıştı. Üçüncü sorun ise sosyal medyanın kabul edilmiş kullanımı. Chat odaları gücün kaynağı olarak öne çıkıyor.

Genellikle Ender görülen bir Olay olan GameStop’un açığa satış sıkışması, profesyonel yatırımcılara dördüncü halkada Güç ve yeni dersler öğretiyor. Interactive Brokers’ın Baş Stratejisti Steve Sosnick, “GameStop gerçek bir hayvan” dedi. Açıklamasının devamında, “açığa satış sıkışması ve bazı Esas haberler ile hızlı para ticareti yapanlar ordusunun Ender bir birleşmesinden oluşuyor” ifadesini kullandı.

Dördüncü halka nereye gidiyor?

Dördüncü halka elbette bir çöküşe doğru gidiyor. Hisselerin, hayali tahminlerle aşırı yüksek değerlemelere ulaşması çöküşle sonuçlanacak. Tarihte bu durumun örnekleri oldukça sık görüldü. Geçmişteki heyecan verici vizyonlar, rekabet, satışların düşmesi, bilanço beklentilerinin düşüş göstermesi ve kötü Mahsul ve hizmet tasarımı nedeniyle yok oldu. Ancak asıl soru “nerede” değil, “ne Vakit” olmalı. Bu soruyu cevaplamanın en iyi yolu, aykırı göstergelere bakmak.

Bu aykırı göstergelerden birincisi, şimdilerde olanlar daha iyi anlaşıldığında, gelecekteki yeni boğa piyasası içinde Basit bir şekilde para kazanmanın kabul edilebilir bir yolu olarak görülecek olması. Bunun ardından, değişim meydana geldiğinde, strateji akılcı bir yatırım görünümünü alacak ve bugünün şüphecilerine bile çekici görünen bir ortam oluşturacak.

İkinci aykırı gösterge ise, Bütün medyanın, yeni boğa piyasasıyla iyiliği ve zenginliği özdeşleştirecek olması. Medya yalnızca yatırımcıların bu tip iyimser yazılara yönelik ihtiyacını ve arzularını karşılıyor.

Bu nedenle birinci ve ikinci aykırı göstergeler, borsaların iyimser bir evrede olduğunu doğruluyor. Üçüncüsü ise, piyasaların zirvede olduğu ya da zirveye yakın olduğu bir zamanlamada, popüler trendler tersine dönüş için olgunlaşmış olacak.

Bu evrenin ise üç bileşeni bulunuyor: Birincisi negatif haberlerin medyada yer almaması. İkincisi, tıpkı 2000’lerin başında “yeni Ekonomi, eski Ekonomi” tartışmalarının Devamlı Tekrar etmesi gibi, “Esas” argümanların bir döngüde seyretmesi. Üçüncüsü ve en önemlisi ise, beklenmedik bir anda gelen ve zayıf, savunmasız durumu ortaya koyan bir Ova ya da yorum olacak.

Borsaların Başka üç halkası, büyüme, Kıymet ve Hususi durumlar ise genellikle piyasalarda görülen aşırı heyecanın bir parçası değil.

Dördüncü halkaya odaklanmış olanlar Başka hisseleri “sıkıcı” bulacaktır ancak, bir hissenin sıkıcı olarak tanımlanması, yalnızca hisselerin değerlemelerinin sağlıklı olduğunu gösteriyor.

 

Kripto para piyasalarında balon sinyalleri artıyor

 

Wall Street’te GameStop hissesi çılgınlığı

 

Borsalarda balon tartışması hız kazanıyor

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1875 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*