Yatırım Finansman’dan, Covid-19 güncellemesi – Zenpara

Yatırım Finansmanı Araştırma Departmanı, piyasa dalgalanmalarının devam edebileceği noktadan oluşan Pay Senedi Modeli Portföyündeki daha defansif iş modelleri ve yüksek temettü gibi kriterlere göre değişiklik yaptı. Dar işlem hacmi ve azaltılmış kaldıraçlı pozisyonlar.

Yatırım Finansman Taşınır Değerler, 19 Mart 2020 tarihinde yayınlanan araştırma raporunda, Covid-19 salgınının geçmiş deneyimlerden farklı bir krizle karşı karşıya kalmasıyla,

Yatırım Finansmanı Araştırma Bölümü tarafından yapılan açıklamada, “Esas varsayımımız, uzmanların ve yetkililerin açıklamalarına dayanarak, sektöre bağlı olarak (seyahat, turizm Dış) ekonomik faaliyetlerin duraklamadan sonra normale döneceğidir. Türkiye'de bu senaryoda enflasyon (% 10 seviyesinde direnç), faiz oranları (% 13 kısa ve uzun vadeli ortalama), döviz kuru (yıllık ortalama 6,50 ABD Doları / TL) ve büyüme (GSYİH +% 2 civarında), bu riski düşünün. [19659003] BIST-100 puanları için 116 bin revize hedefimiz (önceki 134k), potansiyeli% 36'ya yükseltti. Bu rakama takipteki payların Art dönüş potansiyeli ile ulaşıyoruz. BIST, birçok tarihsel Kıymet seviyesi karşılaştırmasına kıyasla cazip düzeydedir. Tahmini F / K çarpanı 4.6x, Kasım 2008'de kaydedilen 5.3x seviyesinin altına düştü. Nominal olarak Mart 2019 (83k) ve Ağustos 2018 (85k) seviyelerine yaklaştık. Dolar cinsinden BIST, Ağustos 2018 ve Kasım 2008'in altının sırasıyla% 2 ve% 10 altındadır. ”

Yatırım Finansmanı olarak Var endeks hedefinin cazip seviyelere işaret ettiğini vurgularken, Covid-19 gündemindeki krizin, önceki krizlere kıyasla kar tahminleri üzerinde daha Çok belirsizlik yarattığı ve normalleşme süresinin daha uzun sürebileceği vurgulandı. Yabancı yatırımcılar için bir Başka risk faktörünün Türkiye genelinde Pay senedi piyasasının GOI açısından değerlendirildiği ve petrol fiyatlarının duyarlılığı nedeniyle değerlendirildiği ve emtia fiyatlarının keskin düşüşler görmeye devam edebilmesi sağlandı.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 866 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*