Yargıtay’dan emsal karar: İptal edilen turun parasını sigorta ödeyecek

Yargıtay'dan emsal karar: İptal edilen turun parasını sigorta ödeyecek

Karı koca alımı için Vatan dışına 2 bin Euro karşılığında İtalya-Güney Fransa turu meydana getiren bir tur şirketi olan şirket, tasfiye etme sürecine giren firmanın tur hizmetini alamadı.

Dinlence planlarına giren talihsiz çift, turun satışı sebebiyle sigorta şirketi sigorta şirketine lüzumlu bildirimi yapmış oldu.

Çift, kendi dinlence paralarını, 1618 sayılı 1218 sayılı Gezi Acenteleri ve Gezi Acenteleri Birliği Kanununu / Tecim Asliye Mahkemesi’nin taahhüdünün yerine getirilmemesi şartına uygun olarak bir batkı maddesini alamadı.

Sigorta şirketinin avukatı mahkemede müdafa ile; Gezi acentası batkı etmedi, dedi. mahkeme; Sigorta şirketi yalnızca sözleşmenin kapsadığı risklerin gerçekleşmesinden meydana gelen zararları telafi etmekle yükümlüdür ve gezi acentesinin poliçedeki servis hatası paket turunun gerçekleşmemesini güvence etmez. Davacılar karara itiraz ettiler.

Yargıtay 11. Dairesi sonucu bozdu. Mahkeme’nin ilk sonucu Yüksek Mahkeme Yasası Genel Kuruluna karşı geldi. Kurul sonucunda; Paket turun asla gerçekleşmemiş olması, ”dedi. Gezi Acentası Vatan Dışı Gezi Hususi Politikası Hususi Koşulları Kitapçığının 22’nci maddesinde belirtilen ajansın suçu gereğince acentenin yerine getirememesi durumunda, makalede belirtilen üç Durum ve bu izahat ek olarak paket turunun yapılamadığı halini de kapsamaktadır. evlat edinme vurgulanmalıdır.

Kararda, “Söz mevzusu Siyaset, güvence dışı şartlarda da belirtildiği için, paket turu, güvence dışı şartlarda hiçbir Zaman Dahil edilmedi. Bu durumda, Yerel karar Paket turunun asla gerçekleştirilmediğine dair mahkeme, sigorta poliçesi kapsamında sayılır ve yukarıda açıklanan değişik Niçin ve sebeplerden dolayı Yerel mahkemenin kararının Art alınması gerekir. Avukatın, direnme kararının, yukarıda açıklanan çeşitli nedenlerden ve nedenlerden dolayı Art alınmasına karar verildi. ”

Paket turunu emsali bir kararla iptal eden tatilciler sigortalarını alarak paralarını alabilirler.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 850 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*