Yargı reformu: Strateji belgesinin ilk paketi, TBMM’nin öncelikli gündemleri içinde

AKP'nin muhalefetin görüşünü almayı organize ettiği ilk yargı paketinde, “icra evlatları olarak malum ve“ icra evlatları olarak malum icra evlatları icra edilecek ”olarak adlandırılan boşanmış çiftlerden birinin 5 yıldan azca hapis cezasına çarptırılanlara temyiz yolunu açacak düzenlemeye ek olarak uygulamaya koyulması.

“Topluluk müktesebatına uyumlu olduğu beyan edilen adli düzeltim stratejisi belgesi 9 Amaç, 63 hedef ve 256 faaliyetten oluşmaktadır.

Strateji belgesine paralel olarak,

Bununla beraber, ilk pakette, AKP içinden ne tür düzenlemeler ve hangi şekilde muhalefetle uzlaşmaya varılması gerektiğine dair bazı itirazlar vardı. Paket, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yeni yasama yılına bırakıldı.

muhalefete sunulacak. Tavsiyeler doğrultusunda ortak bir emek verme yapılır ve paketteki düzenlemeler sonuçlandırılır ve yeni yasama yılının başlamış olacağı 1 Ekim'den sonrasında komisyon ve Genel Kurul tarafınca geçirilmesi amaçlanır.

Pakete ne Dahil edilecek?

İlk adli pakete Dahil edilmesi planlanan düzenlemelerin ilki, Yargıtay’a temyiz yolunu kapatan Ceza Muhakemeleri Kanunu’nda (CMK) yer edinen hükmün değiştirilmesidir. temyiz mahkemesinde 5 Yıl altında mahkum edildi.

Düzenleme, Cumhuriyet gazetesi davasında yargılanan ve beş yaşın altında hapis cezasına çarptırılan eski yazarlar ve yöneticiler de Dahil olmak suretiyle ortalama 30 bin kişiyi ilgilendiriyor.

Cumhuriyet gazetesinde davası Onder Çelik, Musa Kart, Hakan Kara, Mustafa Kemal Güngör ve Emre İper ile yargılanan Güray Öz, geçen Nisan ayında cezaevine Yeniden girdi. Yönetmelik yürürlüğe girdiğinde, bu adlar özgür bırakılacak.

Hala Edirne Cezaevinde bulunan eski HDP eş başkanı Selahattin Demirtaş da bu düzenlemeden yararlanacak. 3 Eylül'de gözaltına alındığı aslolan davadan, davayı özgür bırakma cezasına çarptırılan Demirtaş, temyizde kesinleşen terör örgütü propagandası yapmaktan dolayı 4 Yıl 8 ay hapis cezası sebebiyle hapishaneden çıkamadı .

Paket içinde Önemli düzenlemeler alması beklenen yerlerden biri, Türkiye'de uzun süredir Münakaşa mevzusu olup, ihtilaf durumunda evlatları “idam kanalıyla” doğrusu bir anlamda "haczettirerek" olarak boşa çıkardı. Davet yolunu kapatmak

hala Türkiye'de, boşanma yada sonraki partilere: Biri evladı diğerine göstermezse, ebeveynlerden biri evladı görmeye zorlayabilir.

Bunun evlatların psikolojisi üstünde Menfi tesirleri olduğu bilinmektedir. Yargı paketine Dahil edilmesi planlanan düzenlemeyle, ebeveynlerden birinin çocukla buluşmasına İmkan elde eden sistem “yürütme cakası kanalıyla kaldırılacaktır. .

“15 Yıl görevini tamamlamış olan avukatlar için yeşil pasaportta, avukatlar için ustalaşmış bir sınavın başlatılması, hakim ve savcı yardımcısı sisteminin tanıtılması, hükümetin harcamalarını karşılaması umut ediliyor. Sertlik mağdurlarına toplumsal güvenlik olmadan işlem edilmesi.
{Eğer (f.fbq) dönüş; n = f.fbq = function () {n.callmethod?
n.callmethod.apply (n bağımsız değişkenleri): n.queue.push (bağımsız değişkenler)};
if (! f._fbq) f._fbq = n; n.push = n; n.loaded =! 0; n.versio = = & # 39; 2.0 & # 39 ;;
n.queu A = []; t = b.createelement (e); t.async =! 0;
t.src = v s = b.getelementsbytagn (e) [0];
s.parentnode.insertbefor A (t, s)} (pencere, Belge, & # 39; Script & # 39 ;,
& # 39; Https: //connect.feysbuk.net/en_us/fbevents.js&#39);
fbq (& # 39; init & # 39 ;, & # 39; 226201484792800 ');
fbq (& # 39; parça & # 39 ;, & # 39; PageView & # 39;);

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1700 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*