Yabancılar, Merkez’den beklentilerini açıklamaya başladı haberiBugünün Önemli haberleri mevzusunda Yabancılar, Merkez’den beklentilerini açıklamaya başladı haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Unicredit ekonomistlerinin yayımladıkları araştırma notunda, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın 15 Nisan Perşembe günü yapacağı, Başka Kavcıoğlu’nun ilk Kez katılacağı Para Politikası Kurulu toplantısında faizleri durağan(durgun) tutmasını bekliyor.

İstikbal aylarda yukarı yönlü enflasyon eğiliminin, üretici fiyatlarındaki artışın tüketici fiyatlarına yansımasıyla, devam edeceğini belirten analistler, manşet enflasyonun Mayıs ayında yüzde 18’in üstüne çıkabileceğini söylüyor.

Bu enflasyon eğiliminin TCMB’yi 2021’in ikinci çeyreğinin sonuna kadar faizleri durağan(durgun) tutmaya zorlayabileceğine değinen analistler, TCMB’nin Temmuz ayından itibaren faiz indirmeye başlayabileceğini ve Yıl sonunda faizi yüzde 15 seviyesine çekeceğini düşünüyor.

Daha Evvel Yıl sonunda enflasyonun yüzde 15’e doğru azalacağını belirten kurum, TCMB’nin Siyaset faizini beklenenden daha Evvel yüzde 15 seviyesine indirebileceğini dile getirmişti.

Enflasyon beklentisi terfi etti

Piyasa, Merkez’den ne bekliyor?

Merkez’de eleştiri toplantı öncesi değişim

Merkez Bankası üstündeki yeni baskı: Enflasyon

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz mevzusu içerik bazı alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif yada ayrıcalık talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden yada yazışma sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Hisse senetleri Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2280 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*