WSJ: Trump yaptırım konusunda Erdoğan’a güvence verdi

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) senatörlerinde, Türkiye Başkanı Donald Trump'a Wall Street Journal'ı basmak için yaptırımlar uygulanması nedeniyle S-400 satın almaları nedeniyle satın aldıklarında, Trump daha Çok kaçınıyor ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu konuda güvence verdi. .

S-400’ün Rusya’dan, gözlerin döndüğü ABD’den gönderilmesinin ardından, Reis Donald Trump, Türkiye baskılarına karşı yaptırımların uygulanmasına yöneldi.

Trump, Ak Saray'da yarın bir grup senatörün Mümkün yaptırımlar hakkında görüşmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta ABD, Türkiye'yi satın alan ülkedeki Rus yapımı S-400 füzeleri, F-35 programından çıkarmak için düğmeye basan ortak üreticiler arasında yer alıyor. Bunu

Cumhuriyetçi senatörler takip ediyor. Senato'ya Öneri ettiği Ankara'ya yaptırım çağrısında bulunma çağrısı.

Trump veya Cumhuriyetçi, senatörlere davetiye gönderdi ve Türkiye yaptırımları üzerine bir toplantı için Ak Saray'da önde gelen isimleri Çağrı etti.

Ak Saray Kongre üyelerine gönderilen bir mesajda, Trump Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ve Ak Saray Ulusal üyelerine gönderilen bir mesajda, Güvenlik Danışmanı John Bolton'a danıştıktan sonra bir karar vereceğini söyledi. Başbakan, konunun cumhurbaşkanlığı makamında olduğunu da vurguladı. İki ismin yaptırımların lehine olduğu bilinmektedir.

WSJ: Erdoğan, 'UYGULAMALAR NO.' GÜVENCE VERDİ

Ancak Donald Trump'ın danışmanları, Türkiye ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yaptırım yaptırmaktan kaçınmak istediğini belirtti.

The Wall Street Journal’ın bu iddiayı Amerikan ve yabancı kaynaklara dayandırdığını söyledi. müzakereler hakkında bilgi verildi. dedim.

CNN dE WISH, ABD yetkilileri, Dışişleri Bakanı Pompeo ve Ak Saray Ulusal Güvenlik Sorumlusu tarafından Bolton’un Basın Yayınları’nda yapılan toplantıda, Türkiye’nin S-400 gönderilerinin başlangıcında, daha Evvel de CNN tarafından öne sürüldüğünü iddia etti. Yaptırımlar

CNN, planlanan basın toplantısının bu toplantıdan sonra iptal edildiğini hatırlattı.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 866 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*