Washington Post: ‘İran Trump’a Çıkış Yolu Sundu’

Washington Post köşe yazarı Aaron Blake, İran'ın Kudüs Gücü Komutanı Qasim Süleyman'ın öldürülmesine misilleme olarak Irak'ta iki askeri üssüne iki Roket saldırısının, bazıları tarafından artan gerginlik olarak tanımlandığını söyledi. İran'ın Mümkün çatışmaları. Trump'a bir çıkış yolu sunduğunu söylüyor. Yazara göre Trump, İran'ın sunduğu yolu seçmeye meyilli görünüyor. İran Dışişleri Bakanı Cevat Zarif İran, Birleşmiş Milletler Sözleşmesi'nin 51. maddesi uyarınca orantılı tedbirler aldı ve sonuçlandırdı. Gerginliklerin artmasını veya savaşa girmesini istemiyoruz, ancak kendimizi herhangi bir saldırgan tavra karşı savunacağız. Bununla birlikte, Blake'e göre, İran'ın dini lideri Ayatollah Ali Khamenei'nin Roket saldırıları ABD'nin karşısında bir tokattır ve bunu kaydetmek yeterli değildir, farklı bir işarettir.

Yazarın dikkat çektiği bir konu, İranlı liderlerin İran halkına misillemeyi bir başarı olarak sunup sunamayacağı henüz belli değil. İran halkı saldırıların yetersiz olduğunu düşünürse, daha fazlasını isteyerek hükümet üzerindeki baskıyı artırabilir. Bununla birlikte, medyanın İran'daki devlet tarafından yoğun bir şekilde Denetim edildiği unutulmamalıdır. yorumlandığı gibi. Yazar, Trump'ın Solomon'u öldürmeye karar vermesinden Evvel bu hafta başlarında misilleme pazarlığı yapılmış olsaydı, bu pazarlığın ABD tarafından yakalanmayacağını söylemek Güç olurdu.

Blake, İran'ın misilleme hamlesi burada bitse bile, General Solomon cinayetinin Ati askeri provokasyonlarda veya müzakerelerde, bir Sene daha, Trump ve # 39; başkanlığı. WSJ: “İran'ın Roket saldırıları Körfez ekonomileri üzerinde etkili oldu”

Wall Street Journal'a göre İran'ın Irak'taki Amerikan kuvvetlerine misillemesi 1965'te iki büyük tanker, devlet kontrolündeki Bahri Dahil İran Roket saldırılarını durdurdu ve İran'ın Roket saldırılarını durdurdu. Ekonomiyi nasıl etkilediğinin göstergelerinden biri. Bölgedeki hayati ticaret ve seyahat rotalarındaki kesintiler, petrol bazlı ekonomilerini çeşitlendirmeye çalışan Körfez ülkelerine ağır bir Vuruş indirebilir. Suudi petrol devi Aramco'nun Hürmüz Boğazı'ndan kaçınmak için tankerlerinin rotasını değiştirebileceği söyleniyor.

Amerikalı bir yetkiliye göre, deniz taşımacılığı şirketleri kargo gemilerini Birleşik Arap Emirlikleri yerine Umman'a taşıyorlar. Kargo gemilerini takip eden Kpler'e göre, bazı gemiler Hürmüz Boğazı'nı geçerken izleme sistemlerini kapattı, diğerleri ise Basra Körfezi'nin dışında beklemeye aldı.

yazar. VOA

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1678 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*