Wall Street borsaları yeniden Kovid’e teslim olacak haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda Wall Street borsaları yeniden Kovid’e teslim olacak haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Zenpara – DIŞ HABERLER SERVİSİ

ABD borsaları geçtiğimiz günü yükselişle kapattı. Ancak korona virüs vakalarındaki artış küresel borsalarda %5 ila %8’lik bir Art çekilmeye Neden olabilir.

Yatırım danışmanlığı firması National Securities’in Baş Borsa Stratejisti Arka Hogan CNBC’ye verdiği röportajda borsalarda sıkıntılı bir sürecin başlamakta olduğunu açıkladı. Hogan röportajında, “Altı aylık sürecin büyük bir bölümünde korona virüse ilişkin haberlerle aşı haberleri arasında amansız bir çekişme vardı ve bu Durum teşvik paketi haberleriyle birlikte dengelendi. Söz konusu gündem artık geçmişte kalmış gibi görünüyor ve şimdi ise virüs haberlerinin bir miktar öne geçeceğini düşünüyorum” ifadelerine yer verdi.

Hogan’ın endişelerinin sebebi ABD’de korona virüs vakalarının, hastaneye kaldırılanların ve devam eden kısıtlamaların artmasından kaynaklanıyor.

Baş stratejist konuyla ilgili açıklamasında, “Ekonomik zararın ne kadar olduğunu hesaplamak zorundayız. Şu anki durumun ardından Ati ekonomik zararı fiyatlandırdığımızı sanmıyorum ve piyasaların da bunu görmeye başlayacağını düşünüyorum” dedi.

Hogan Art çekilmenin kapsamını Eylül ayında gerçekleşen Art çekilmeyle karşılaştırdı. Borsalar bu Art çekilme sonrasında dördüncü çeyrekte Bütün zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Borsaların yeni yılda yükselmemesinin 2 nedeni

Baş stratejist, “Yakın zamanda gerçekleşecek düşüşün daha büyük bir şeye dönüşmesine dair bir endişem yok. 2021 iyi bir Sene olacak” görüşlerine yer verdi.

Pazartesi günü Hogan S&P 500 hedefini 4.300 puan olarak açıkladı. Söz konusu puan S&P 500 Endeksi’nin Perşembe günü elde ettiği rekor kapanıştan %14,5 oranında yükselmesini öngörüyor. Hogan’ın boğa piyasası tezi aşının bahar aylarında büyük oranda ulaşılabilir ve yaygın hale gelmesi ve ekonomide işlerin yoluna girmesi fikrine dayanıyor.

15 milyar dolarlık varlığın yönetimini yapan Hogan, “Bu yılın Art kalan kısmında Mart ayından bu yana bugüne kadar hiç görmediğim derecede biriken mal ve hizmetlere yönelik talep sayesinde ekonomik aktivitede bir patlama göreceğiz” açıklamasında bulundu.

Baş stratejist borsaların yeniden stabil hale gelmesini beklerken Alıcı portföylerini her iki ayda bir %60’a %40 olacak şekilde dengelemeyi planlıyor.

Hogan, “Eğer uzun vadeli yatırımcıysanız kısa süreli volatilite değişimlerinin (bu volatilite yükselişleri gerçekleşecek) uzun vadeli yatırım planlarınızı yerinden oynatmasına izin vermeyin” dedi.

Borsaların beklediği trilyon dolarlık tasarruf gerçek olmayabilir

 

Dolardaki düşüşün asıl sebepleri

 

Altınla ’güvenli liman’ yarışını Bitcoin kazanıyor

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*