VKGYO Vakıf Gayrımenkul Y.O. Hisse Senedi Teknik ve Temel Analiz

vkgyo hisse senedi borsa teknik analiz
vkgyo hisse senedi borsa teknik analiz

VKGYO – Vakıf GMYO TEKNİK ve TEMEL BAKIŞ

  • Vakıf GMYO, 3Ç20 mali sonuçlarında 9.73 milyon TL net kâr açıkladı.
  • Şirketin net satış gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %683 büyüme göstererek 17.22 milyon TL oldu. FAVÖK ise 3.02 milyon TL seviyesinde gerçekleşti.
  • Şirketin döviz açık pozisyonu bulunmuyorken finansman gelirleri 9.63 milyon TL seviyelerinde bulunmaktadır.

Kâra geçti
Şirketin 3Ç20 gelir tablosunda net satışları %683 oranında artarak 17.22 milyon TL olarak gerçekleşti. Satışlardaki artış ile beraber şirket bu çeyrekte 9.73 milyon TL net kâr açıkladı. Şirketin net nakdi 46.50 milyon TL olarak gerçekleşti.

Oran Analizleri Negatif
Şirketin 3Ç20 döneminde FAVÖK rakamları 3.02 milyon TL seviyesinde gerçekleşirken, FAVÖK Marjı %17.57 seviyesine yükseldi. Faaliyet giderleri %40 artış gösterirken, finansal giderler -6.24 milyon TL olarak hesaplanmıştır. F/K değeri 11.67 ve PD / DD oranı ise 1.21 seviyesi ile sektörün altında fiyatlanıyor.

Endekse Görece Pozitif Performans
BIST 100 Endeksi son bir yılda %21 değer kazanırken, VKGYO ise %170 değer kazandı. Son bir yılda en düşük 1.05 seviyesini gören hisse, en yüksek 4.26 seviyesini gördü.


VKGYO Teknik Analiz

TEKNİK BAKIŞ

Teknik olarak grafikte mavi çizgilerle belirtilen yükselen bir kanal içinde fiyatın hareket ettiği göze çarpıyor. Son hareketi kalan altına teması olarak gerçekleşen VKGYO sağlam mali yapısı göz önüne alındığında alıcıların baskısı ile kanal üstüne kadar yükselme potansiyeli taşımaktadır.

Alıcıların baskın gelmesi durumunda kanal üstüne hareketini devam ettirmesi beklenen VKGYO hisse senetlerinin yukarıdaki ilk hareket noktaları 3,96 ve 4,16 dirençleri ve sonrasında mavi kanal üstü olacaktır. Satıcıların yoğun baskısı durumunda ise tekrar kanal altına dönme ihtimali bulunan fiyatın aşağıda alıcı toplaması muhtemel destek seviyeleri 2,95 ve 3,37’dir.

Teknik ve temel veriler sonucu yapılan çıkarımlardan ibarettir. Yatırım tavsiyesi niteliği taşımaz.

ZENPARA – Borsa ve Hisse Senetleri

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

NOT: Sitemizde yer alan ve paylaşılan döviz çiftleri, hisse senedi, borsa ve forex ile ilgili tüm tahminler yazarların ve göndericilerin şahsi tecrübeleri sonucu oluşturulmuş kişisel görüşlerini içerir. Yazıların, yorumların ve verilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi özelliği taşımaz. Yazıların tüm sorumluluğu yazarlara aittir.

Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*