Vitalik’in Bağışladığı Shiba Tokenler Yılan Hikayesine Dönüştü › ZenparaBugünün Önemli Kripto Para , Coin ve Altcoin haberleri mevzusunda Vitalik’in Bağışladığı Shiba Tokenler Yılan Hikayesine Dönüştü › Zenpara başlıklı yazıyı aşağıda bulabilirsiniz.

Vitalik Buterin‘in Hindistan’daki Covid Crypto Relief Fund’a Shiba Inu tokeni olarak 1 milyar dolarlık bağış gerçekleştirmesi, fonun yaratıcısı için işin içinden çıkılamaz bir sürece dönüştü.

Bağış Sonrası Fiyatlar Çakıldı

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin’in Hindistan’daki bir Covid-19 yardım fonuna bağışladığı 1 milyar dolarlık kripto para biriminin yalnız 20 milyon doları şu ana kadar nakde çevrildi ve yardım alıcılarına dağıtıldı. Sürecin Niçin kripto kullanıcılarının ummuş olduğu kadar sorunsuz olmadığını idrak etmek, fonun kurucusu Sandeep Nailwal ile kısa sürede meydana getirilen bir röportajın odak noktası.

Bu mayıs ayında Buterin’in memcoin pozisyonlarının birçoğunu tasfiye etme ve gelirleri çeşitli hayır kurumlarına affetme kararının hem paniğe hem de hayranlığa yol açtığını hatırlatmak isteriz.

300’den Oldukça kripto para ile Al-sat yapmak, lending ve staking’den kazanç sağlamak için bu linkten Binance’ye Aza olabilirsiniz.

İlk olarak, Buterin’in satışlarının kaçınılmaz olarak tetiklediği fiyat çöküşlerinin ortasında, karlarını kurtarabilmek için acil eden kullanıcılar içinde ürkü hat safaya ulaştı. Bilhassa daha Evvel popüler olan Shiba Inu (SHIB) ve Dogelon Mars (ELON) tokenlerinde, %40’ın üstünde fiyat düşüşü gerçekleşti.

Kullanıcılar içinde bile, bu yoğun şekilde abartılmış paraları etkileyen fiyat düşüşlerinin, Ethereum ağındaki artan işlem maliyetlerinde bir miktar rahatlama sağlayacağı mevzusunda bir beklenti vardı. Dahası, Buterin’in gelirleri Gitcoin, Give Well ve India Covid Crypto Relief Fund şeklinde çeşitli hayır kurumlarına bağışladığı ortaya çıktığında, topluluktaki birçok Şahıs, bilhassa Hindistan benzeri görülmemiş ve ölümcül bir Covid dalgasının sancıları içindeyken, meydana getirilen davranışı memnuniyetle karşıladı.

Bununla beraber, birkaç ay sonrasında, Hindistan Covid Yardım Fonu’nun kurucusu Buterin’in Eli Açık katkısını nakde çevirmenin bazı zorluklarını paylaştı. Şimdiye kadar yalnız 20 milyon dolar çevrilebildiğini ve yakın gelecekte 20 milyon dolar daha çevrilebilmesi planlandığı duyuruldu.

Yasalar İşlemleri Geciktiriyor

Polygon’un (eski adıyla Matic) kurucularından olan fonun kurucusu Sandeep Nailwal gazetecilere verdiği demeçte, bazı gecikmelerin, fonların taban kuruluşlarına saydam bir halde en acil gereksinim duyulan bölgelere ulaşmasını sağlama mevzusundaki dikkatli ve arzusundan kaynaklandığını söylemiş oldu. Bu amaçla, devam ederken süreci denetlemeye Muavin olması için elit bir denetçi tutmayı planlıyor.

Ek olarak, Buterin’in tasfiyelerinin tetiklediği fiyat düşüşleri sebebiyle, satış anında 50 trilyon Shiba Inu tokeninin temsil etmiş olduğu ilk 1 milyar dolarlık Kıymet kısa süre sonrasında ortalama %50 azaldı. Nailwal, nihai toplam değerinin 400 milyon dolar civarında olacağını tahmin ediyor.

Tokenlerin dolara ve arkasından rupiye dönüştürüldüğü için Hindistan’ın Yabancı Katkı Düzenleme Yasası’na uyma şartıyla, bir siyaset dağıyla karşı karşıya olduğu bildirildi. Kripto fonlarının Memleket çapındaki Gıda dağıtımcılarına ve Hindistan’ın kırsal kesimlerinde Covid-19 hastaları için mini yoğun bakım servisleri kurmaya çalışan bir kuruluşa dağıtıldığı bildiriliyor.

Naiwal, bu hantal sürece devam ederken, halihazırda 400.000’den Oldukça resmi ölüm bildiren ülkede üçüncü bir enfeksiyon dalgası olasılığı ile alakalı korkularını da dile getirdi. Sadece son raporlar, gerçek rakamın 4 milyon kadar yüksek olabileceğini öne sürüyor.

Memecoin’lerden Evvel Buterin, Naiwal’ın fonuna sırasıyla 220.000 dolar ve 400.000 dolar değerinde 100 ETH ve 100 MKR göndermişti.

Dünyanın en Oldukça işlem gören ve en güvenilir kripto para borsası olan Binance da bitcoin , ethereum , cardano , monero ve birçok değişik kripto para alım satım işlemlerinizi Türkçe olarak gerçekleştirebilirsiniz. %10 komisyon indirimi ile Binance’a kaydolmak için tıklayın.

“Bu sayfada bitcoin, ethereum, ripple, altcoin ve dieğr kripto paralar ile ilgili herhangi bir Al sat yönlendirmesi ve yatırım tavsiyesi bulunmamaktadır.” Zenpara Kripto Coin Haber Servisi

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz mevzusu içerik bazı alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif yada ayrıcalık talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden yada kontakt sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Hisse senetleri Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2513 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*