Vergi borçlularının açıklanacağı tarihler açıklandı

Bakanlığın Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonrasında yürürlüğe girdi.

Buna nazaran, Bakanlık, bu Yıl vergi ve cezaların vadesi geçmiş olmasına Rağmen, geciken vergiler ve cezalar sebebiyle açıklanacağını duyuru etmiş olduğu vergi dairesi tarafınca duyuru edileceğini deklare etti. Türkiye genelindeki vergi dairelerinde 9 – 9 Eylül tarihleri ​​içinde, 10 – 24 Eylül tarihlerinde web sitesinin Gelir İdaresi tarihlerini meydana getirecek.

Her vergi dairesine 250.000 liralık ve daha çok borcu olan yada tutarı ödenmiş vergi ve cezaların açıklaması

Söz mevzusu açıklamada, 30 Haziran 2019 itibariyle ödenmemiş olsalar bile ödenmeyen vergi ve cezalar 31 Aralık 2018 itibariyle yapılacak olup, 1 Haziran 2018 ile 31 Mayıs 2019 tarihleri ​​içinde sonuçlanan değerlendirmeler dikkate alınacaktır.

Yürürlükteki yasalara uygun olarak mutabık kılınan yada kabul edilen ve tekrardan yapılandırılan il alacakları izahat kapsamına Dahil edilmemiştir.

Zenpara Araştırma

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*