Varlıklı Asla Bu Hataları Yapmaz!

Böyle bir söylem genellikle zenginler için kullanılır. Ancak Varlıklı olmak, düşünüldüğü gibi, planlama, doğru Düşünce, disiplin ve çalışma gibi bir Rastlantı değildir. Varlıklı ve Varlıklı olmayanlar arasındaki Esas Ayrım, zenginin paralarını doğru yönetmeyi ve bunun için Vakit harcamayı bilmesidir.

Zenginlerin para konusunda asla kazanamadıkları:

1

HATA: 1: Gerçeklerden Kaçınmak

Rakamlarla iyi değilim, finansal meselelerden hiç hoşlanmıyorum, finansal sorunlardan uzaklaşmak istemediğimi söylüyor ve onlarla yüzleşmek istiyorum. Kişisel para durumunuzla ilgili gerçeklerden kaçınarak ulaşabileceğiniz tek şey, nasıl olduğunuzu bile anlamadan paranızın buharlaşmasını izlemektir. Netice borç, düşük karlı yatırımlar, finansal huzursuzluk…

Çözüm: Karşılaşacağınız tablodan korkarak finansal gerçeklerinizden kaçmayı bırakın. İlk adım, bankanızı aramak ve hesapların, kartların ve kredilerin Var olup olmadığını görmek. Elinde ne var, yazdığın yere ne kadar borçlusun, Çehre. Şimdi gerçeklerle Çehre yüze geldiğinize göre, durumunuzu istediğiniz yöne nasıl döndürebileceğinizi planlamanın zamanı geldi. Mali hayalleri olan insanlarla konuşmak ve danışmaktan çekinmeyin

2

HATA: 2: Aşırı harcama

Yaz tatili ve kış yapan Varlıklı insanlar, insanların yanlış olduğunu düşünmelerini istediğiniz şeyi satın alırlar. Milyonerler en lüks otomobillerde alışveriş yapmazlar. Mali durumları bağlamında uygun şekilde harcarlar. Ve bu şekilde zenginleşiyorlar.
Çözüm: Kendinize Vakit ayırın, oturun ve düşünün. “İçinizdeki söz konusu gün önemsiz, daha Çok paraya sahip olduğunuzu bilerek finansal rahatlığınız bu mu? Her Vakit alışverişe gittiğinizde veya kredi kartınızı alıp internetten bir şeyler satın aldığınızda, mali rahatlığınızı getirmek ve bütçenizi zenginler gibi harcamak için finansal rahatlığınızı seçtiğinizden emin olmanızı öneririm.

3

HATA: 3: Büyük masraflar için hazırlık yapmamak

Evlenirken, bebek sahibi olurken veya boşanırken, akla gelen en Nihayet şey para. Bir şekilde üstesinden gelebileceğimi söyleyerek gerekli olduğu düşünülen Bütün masraflar ödünç alınsa bile inşa ediliyor. Ancak, zenginler bu tür durumlar için mali planlarını önceden yaparlar. Çözüm: Hayatınızdaki yeni bir aşamaya geçiyorsanız ve bu Durum için henüz planlamadıysanız, şimdi bir hesap defteri yaparak harcamalarınızı planlamaya başlayın. Yaklaşım gerçekçi, duygusal değil. Bu şekilde, bütçenizi aşmadan ödünç vermeden Vakit ayırarak işleri düzeltebilirsiniz.

4

HATA: 4: Geç ödeme alışkanlığı

Fatura veya kredi kartınızı her aydan bir veya iki gün sonra öderseniz, Varlıklı olma ihtimaliniz daha düşüktür. Zenginler ödemelerini asla ertelemezler. Çok Çok paraları olduğu için değil. Bu bir Düşünce yapısıdır ve Düşünce yapıları iki günlük bir gecikme için fazladan para ödemeye karşıdır. Ayrıca gecikmiş ödeme sonucu kredi notlarının Zarar görmesini istememektedirler.
Çözüm: Ödemelerinizi otomatik olarak bağlayın. Hepimiz insanız ve unutmamız Doğal. Buna karşı alabileceğimiz en Basit Önlem fatura, kredi, sigorta vb. Bütün ödemelerimizi otomatiğine bağlamak. Bu kadar Basit! Ancak, bunu yaparken, ödeme sürelerinde hesabımızda yeterli bakiye olduğundan emin olmamız gerekir, böylece ek hesap limitinizi kullanarak Nema ödemek zorunda kalmayız.

5

HATA: 5: Artan gelire odaklanmamak

Her sabah işe gitme ya da vitrinde görmek istediğiniz bir şeyi satın alma yolunda bir kahve içmeniz Çok Mühim olabilir. Ancak bu istemsiz harcamalar için işleri feda etmeniz gerekecek.
Milyonerler harcadığından daha Çok para kazanmaya odaklanıyor. Daha Çok tasarruf etmek için yapabileceğiniz tasarrufların bir sınırı vardır, ancak daha Çok para yoktur!
Çözüm: Milyoner olma hedefiniz varsa, harcamalarınızın bir kısmını feda etmek istemiyorsanız, tek çözüm daha Çok kazanmaya odaklanmak değil. Bu nedenle, kendinizi geliştirmeye çalışın, yeni şeyler öğrenin ve işinizde bir Ayrım yaratın.

6

HATA: 6: Ucuzsa satın alırım

50 pound kısa bir süre için ucuz bir Mahsul satın almak yerine, bir seçenek almak için uzun süre 200 pound kullanabilirsiniz. Ve bu tam olarak zenginlerin yaptığı şey. Zaten 50 kilodan iki tanesini satın alırsam ne olacağını söylemek de mümkün. Zenginler ucuz bir şey almazlar. Uzun süreli kullanım için daha Çok ödeme yapmakta tereddüt etmiyorlar.

Çözüm: Düşüncelerinizi değiştirin. Zaten ucuz bir şey almayın. İhtiyacınız olan bir şeyi satın alırken, uzun vadeli ürününüz için en iyi fiyatı bulmaya çalışın. Gerekirse pazarlık yapmaktan çekinmeyin. En Nihayet model telefona sahip olmak yerine, hayatınıza ve verdiğiniz para için size bir şeyler katacak deneyimlere odaklanın. (milyonerler genellikle en Nihayet telefonu kullanmazlar).

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1659 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*