Vanlı depremzededen İzmirlilere duygulandıran yardım. 9 Sene Evvel aynı acıyı yaşamıştı

Bugünün Mühim haberleri konusunda Vanlı depremzededen İzmirlilere duygulandıran yardım. 9 Sene Evvel aynı acıyı yaşamıştı başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Van’ın Erciş ilçesinde 9 Sene Evvel yaşanan 7.2’lik depremde 4 katlı binanın enkazından 28 saat sonra kurtarılan depremzede İlyas İşler, İzmirli depremzedelere anlamlı bir yardımda bulundu. Van depreminde kendisine gönderilen battaniyeyi, yazdığı duygusal bir notla İzmirli depremzedelere gönderdi.

Vanlı depremzede, merkez üssü Ege Denizi’nin Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremi yaşayan İzmirlilerin acısını paylaştı. 23 Ekim 2011’de 7.2’lik depremle sarsılan Vanlılar, cuma günü meydana gelen depremle aynı acıları yaşayan İzmirli depremzedelerin acısını yüreğinde hissediyor. Erciş ilçesinde 2011’de yaşanan depremde yıkılan 4 katlı binanın enkazı altında kalan ve arama kurtarma ekiplerince 28 saat sonra yaralı olarak kurtarılan İlyas İşler, Zerzele sonrası yardımseverlerin kendisine gönderdiği battaniyeyi, yazdığı mektupla birlikte kendisi gibi aynı acıyı yaşayan İzmirli depremzedelere gönderdiğini söyledi.
vanli-depremzede-kendisine-gonderilen-battaniyeyi-izmirli-depremzedelere-gonderdi-6728-dhaphoto1.jpg
‘ENKAZDAN 28 SAAT SONRA KURTARILMIŞTI’
Van depreminde Yıkıntı altından 28 saat sonra kurtarıldığını anlatan 2 çocuk babası İşler, “İzmir’de meydana gelen depremi en iyi ben bilirim. 28 saat Yıkıntı altında kaldım. Yıkıntı altında kaldığım süre içinde Çok büyük travmalar yaşadım. Yanı başımda arkadaşlarım vardı. İlk saatlerde onlarla konuşuyordum. Saatler geçtikçe sesler kesilmeye başladı.

vanli-depremzede-kendisine-gonderilen-battaniyeyi-izmirli-depremzedelere-gonderdi-6728-dhaphoto2.jpg

Arama, kurtarma ekiplerinin büyük uğraşlarıyla 4 katlı binanın enkazından kurtarıldım. 2011 Van depreminde bize yardım eli uzatan insanları asla unutmadık. 9 Sene Evvel bana yardım amaçlı gönderilen battaniyeyi, hep sakladım. Bir de duygularımı yansıtan Name yazıp, kolinin içine koyup, Zerzele yaşayan İzmirli depremzedelere gönderdim. Tanrı yardımcıları olsun” dedi.

vanli-depremzede-kendisine-gonderilen-battaniyeyi-izmirli-depremzedelere-gonderdi-6728-dhaphoto3.jpgvanli-depremzede-kendisine-gonderilen-battaniyeyi-izmirli-depremzedelere-gonderdi-6728-dhaphoto4.jpg

vanli-depremzede-kendisine-gonderilen-battaniyeyi-izmirli-depremzedelere-gonderdi-6728-dhaphoto4.jpgvanli-depremzede-kendisine-gonderilen-battaniyeyi-izmirli-depremzedelere-gonderdi-6728-dhaphoto5.jpgvanli-depremzede-kendisine-gonderilen-battaniyeyi-izmirli-depremzedelere-gonderdi-6728-dhaphoto6.jpgvanli-depremzede-kendisine-gonderilen-battaniyeyi-izmirli-depremzedelere-gonderdi-6728-dhaphoto7.jpgvanli-depremzede-kendisine-gonderilen-battaniyeyi-izmirli-depremzedelere-gonderdi-6728-dhaphoto9.jpgvanli-depremzede-kendisine-gonderilen-battaniyeyi-izmirli-depremzedelere-gonderdi-6728-dhaphoto11.jpg

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2513 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*