VakıfBank Borç Kapatma Kredisi Nedir? Nasıl Alınır?

VakıfBank Borç Kapama Kredisi Nedir Nasıl Alınır
VakıfBank Borç Kapama Kredisi Nedir Nasıl Alınır

Vakıfbank ülkemizin en köklü ve geçmişi sağlam devlet bankaları arasında yer almaktadır.

Kurulduğu günden itibaren müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve sunduğu esnek vade seçenekleriyle en çok tercih edilen devlet bankalarından birisi olmuştur.

2018 yılının ortalarında ülkemizde başlayan ve her geçen gün etkisini daha da arttıran ekonomik kriz birçok kişinin kredi kartı ve kredi ürünlerini ödemekte güçlük çekmesine neden olmuştur.

Vakıf Bank’ta hükümet desteğiyle hem kendi müşterilerine hemde diğer bankalara kredi ve kredi kartı borcu olan kişilere tüm kredi ve kredi kartı borçlarını tek çatı altında toplayarak kapatabileceği ve uzun vadelere yayabileceği borç kapama veya yapılandırma kredisi ürününü halka tanıtmıştır.

Ziraat Bankası’nın hemen peşinden bu hafta başında kredi kartı borçluları için bir diğer iyi haber yeniden bir kamu bankası olan VakıfBank’tan geldi. VakıfBank, Yanındaki Güç Paketi ismini verdiği ürün ile hem kredi kartı borçlularına hem de gecikmede veya takipte kredisi olan VakıfBank müşterilerine 3 müjde verdi.

vakıfbank kredi birleştime yapılandırma kredisi nedir nasıl alınır ve kullanılır
Vakıfbank kredi birleştime yapılandırma kredisi nedir nasıl alınır ve kullanılır

VakıfBank, Ziraat Bankası borç transfer kredisinde olduğu gibi, 31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla diğer bütün bankalarda bulunan kredi kartı borçlarının 1.10 veya 1.20 gibi düşük bir faiz oranıyla VakıfBank’a transferine imkan sağlayan kredi ürününü duyurdu. Yanındaki Güç Paketi isimi verilen bu borç transfer kredisi ile VakıfBank müşterileri diğer bankalarda bulunan kredi kartlarının 31 Aralik 2018 tarihi itibarıyla gecikmiş borçlarını VakıfBank’a transfer edebilecekler.

Vakıf Bank Borç Kapama Kredisi Faiz Oranları

Ziraat Bankası borç birleştirme kredisinde olduğu gibi VakıfBank’ta da 24 aya kadar vadeli kredilerde %1.10 aylık faiz uygulanırken, 24 ile 60 ay arası vadeli kredilerde ise %1.20 aylık faiz uygulanacak. Diyelim ki sizin Garanti Bankası’na 12 bin lira, Yapı Kredi’ye 5 bin lira, DenizBank’a 3.000 lira kredi kartı borcunuz var. Bu borçları ya geç ödüyorsunuz veyahut sadece asgarisini yatırıyorsunuz. Bu borçlar için vasati %2 gecikme faizi uygulanıyor olsa, yalnıza gecikmeler için 500 lira faiz ödüyorsunuz demektir.


Ayrıca Bakınız : Borç Yapılandırma Kredisi Nedir 2019


Siz her ay ilave 500 lira gecikme faizi ödeseniz de borcunuz ne yazık ki hiç azalmıyor. Borç sarmalından bir türlü çıkamıyorsunuz. VakıfBank’ın sunduğu bu olanak ile 20 bin lira kredi çekip, bütün bankalara olan kredi kartı borcunu kapatabilirsiniz. 20 bin lirayı ise 60 aya kadar varan vadelerle VakıfBank’a geri ödeme olanağınız mevcut. Normalde ihtiyaç kredileri için vade hududu 36 ay iken Ziraat Bankası ve Vakıfbank’ın borç birleştirme kredilerinde 60 aya kadar vadeden istifade etme olanağı mevcut.

Şimdi değişik bankalara toplam 20 bin lira kredi kartı borcu olan birinin borç kapama kredisi kullanarak bu borcu çeşitli vade ve faiz oranlarında aylık ne kadar taksitlerle geri ödeyebileceğini inceleyelim.

Yukarıdaki tabloda da göreceğiniz üzere, VakıfBank Yanındaki Güç Paketi dahilinde 20 bin lira borç kapama kredisi çektiğiniz takdirde, 24 ay vadeli 1.10 faizli kredi ile aylık 978 lira ödeyerek borcunuzu 2 sene içerisinde kapatabilirsiniz. Ancak burada daha farklı bir noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum.

Bir evvelki paragrafta da söz ettiğim üzere, şayet 20 bin lira kredi kartı borcunuzun yalnızca asgarisini ödeyerek döndürüyorsanız, kredi kartlarına ortalama 500 lira gecikme faizi ödüyorsunuz demektir. Ancak bu 500 lira deyim-i caizse bir nevi havaya gidiyor diyebiliriz.

Zira anapara borcunuz hiç azalmıyor. Ancak yukardaki tabloda da göreceğiniz üzere VakıfBank’tan 20 bin lira borç transfer kredisi çekip, 60 ay vade ile aylık 500 lira ödeyerek 5 yılın nihayetinde borcunuzu tamamiyle kapatabilme imkanına kavusabilirsiniz. Başka bir deyişle kredi kartlarının gecikme borçları için boş yere faiz ödemektense borç transfer kredisinden faydalanarak, 3-5 yıl içinde borcunuzu bir daha hiçbir zaman yapmamak kaydıyla temizlemek, sizi çok deşarj olacaktır.

Paketin İçeriği Nedir?

VakıfBank Yanındaki Güç Paketi, yalnızca kredi kartı borçlularına değil, takipteki kredi müşterilerine de kimi imkanlar sunuyor. 30 Nisan 2019 tarihine kadar yapılacak müracaatlar ile VakıfBank’tan aldıkları kredi veya kredi kartlarından dolayı takibe düşmüş müşterilerin, takip dolayısıyla oluşan faizlerini sıfırlıyor ve borcu da 12 eşit taksitle ödeme imkanı sunuyor. Borcu fazla olanlar için her ne kadar 12 ayda geri ödeme çok zor olacaksa da, takipteki kredi miktarı büyük olmayan müşteriler için bunun da ehemmiyetli bir fırsat olduğunu belirtmemizde fayda var.

VakıfBank’ın son fırsatı ise VakıfBank’tan kredi çekip ödemekte güçlük çeken ve 1 taksit ve daha fazla gecikmesi bulunan müşteriler için uygun faiz oranları ve 3 ay geri ödemesiz yapılandırma olanağı sunuyor olması. Sözgelişi 100 bin liranın altında borcu olup da 31 Aralık 2018 tarihi itibarı ile gecikmesi bulunan müşteriler, VakıfBank şubelerine müracaat ederek %0.98 gibi piyasanın çok altında bir faiz oranı ile borçlarını yine yapılandırabilirler.

Vakıfbank 2019 borç yapılandırma kredilerine ilişkin soru ve yazmak istediklerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletebilirsiniz.


2019 yılında yürürlüğe giren Vakıf Bank borç yapılandırma ve birleştirme kredileri ile ilgili hazırlanan bu içerik birtakım alıntılar içermektedir.


Ayrıca Bakınız : Hangi Para Birimi Daha Değerli


Ayrıca Bakınız : Yatırım Yapmadan İnternetten Para Kazanmanın 10 Yolu


Ayrıca Bakınız : Franchising Nedir? Ne Anlama Geliyor?


Ayrıca Bakınız : Google Reklamlarından Para Kazanmak Hayal mi?


Ayrıca Bakınız : Sanal Kredi Kartı Nedir, Nasıl Kullanılır?


Ayrıca Bakınız : Para Kazandıran Hobiler


Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans
Zenpara hakkında 934 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*