USDTRY Dolar Teknik Analizi – Dolar ne olur?

usdtry dolar teknik analiz 2021 dolar ne kadar olur dolar
usdtry dolar teknik analiz 2021 dolar ne kadar olur dolar


USDTRY son açıklanan faiz artırım kararı sonrası 7,50 seviyelerine kadar gevşeyerek yatırımcılarının geçici bir stres yaşamasına neden oldu.
Üzerinden henüz çok az bir zaman geçmiş olmasına rağmen tekrar atağa geçerek 8.00 seviyelerine dayandı.

Dolar için alınan geçici önlemler etkisini Kaybederken..

Temel olarak söyleyecek pek bir söz, kuracak iyimser bir tablo maalesef bulamıyoruz. Çünkü Merkez Bankası faiz kararları, swap anlaşmaları ve hamleleri, dövizinizi altınınızı bozun çağrıları herkesin bildiği gibi kalıcı olmayan, kısa vadeli ve etkisi çok çabuk geçecek olan girişimlerdir. Şu dönemde asıl önemli olan dövizi baskılamak değil, uzun vadeli, kalıcı ve radikal ekonomi politikalarıyla bir ayağı çukurda olan ülke ekonomisinin tabanını güçlendirecek hamlelerde bulunabilmektir.

Bu çerçevede üretim ve ihracatın ilk sırada ve hat safhada desteklenmesi gerekmektedir. Bu sıralanan hamlelere ve uygulanan yöntemlere bakarak maalesef ne iyimser bir tablo çizilebiliyor ne de dolar şu yada bu seviyede kalacaktır tahmini yapılabiliyor.

Teknik olarak ise grafikte görülen ve Merkez Bankası faiz artırım kararı ile aşağı yönlü kırılan yeşil trendin tekrar gündeme gelme ihtimali göze çarpıyor. Yukarıda sırasıyla 8,16 – 8,38 ve 8,55 dirençleri kısa vadede sırayla test edilecek seviyeler olarak düşünülebilir. Muhtemel aşağı yönlü hareketlerde 7,60 – 7,40 ve 7,34 seviyeleri destek olarak sırasıyla uğranacak eski duraklar olarak tanımlanabilir.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen eğitim amaçlı hazırlanan bir çalışmadan ibarettir.

Saygılarımızla,
ZENPARA

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

NOT: Sitemizde yer alan ve paylaşılan döviz çiftleri, hisse senedi, borsa ve forex ile ilgili tüm tahminler yazarların ve göndericilerin şahsi tecrübeleri sonucu oluşturulmuş kişisel görüşlerini içerir. Yazıların, yorumların ve verilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi özelliği taşımaz. Yazıların tüm sorumluluğu yazarlara aittir.

Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans

Zenpara hakkında 1676 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*