USD Doları Analizleri

Dolar Düşecek mi? Dolar Ne Kadar Yükseliyor? Sorularınızın cevapları için, aşağıda listelenen günlerden en Nihayet dolar yorumlarını ve [$ 669] teknik analizini görebilirsiniz. Kurumlardan ve uzmanlardan gelen en Nihayet yorum en üsttedir . Bu sayfada kısa ve haftalık haftaların altında orta vadeli döviz kuru yorumları var. Bu sayfa Devamlı güncellenmektedir.

10.04.2020 tarihli Dolar Kuru Değerlendirmesi ve Cari Dolar TL Analizi

Tarım Yatırım – Dolar TL Döviz Kuru Oranı Yorumu

Bu hafta koronavirüs temelli vakalar zirveye yaklaştı. Beklentilerin yanı sıra destek paketlerinin de devam edeceği umuduyla piyasalarda Müspet bir atmosfer hakim oldu. Dün Fed, 2.3 trilyon dolara yakın bir teşvik paketini duyururken, Fed'in çöp seviyesinde puanlanmış bazı kurumsal tahvilleri almaya başlayacağı haber akışı takip edildi. Dolar endeksi (DXY) dün 100 seviyesinin altına kapanırken, Fed doların likiditesiyle ilgili kaygıların hamlelerle birlikte azaldığını gözlemledi. ABD ve Avrupa'daki birçok pazarın Paskalya'dan Evvel kapalı kalacağı gün dolar bu sabah baskı altında kalıyor. Gelişmekte olan Diyar para birimleri (GOU) birimleri ise hafif bir alıcı gösterirken, dün 6,62'ye gerileyen ve günü 6,67'de kapatan Dolar / TL (TL% 1,5 arttı). Bu aşamada Dolar'ın küresel baskı altında olduğu ortamda döviz kuru 6,70 seviyesinin altında kalabilir ve aylık ortalamaya yakın olan 6,58 seviyesini hedefleyebilir. Öte yandan, döviz kurunda 6,70'den Çok dalgalanma varsa, bunu 6,74'lük bir reaksiyon gösterebilecek bir direnç olarak takip edebiliriz.

Gedik Yatırım – Dolar Kuru USDTRY Yorum

Dolar / TL kuru dün dün 6.6207 ile 6.7936 arasında dalgalandı ve günü 6.6777'de tamamladı. Dün Sene sonu zirvelerini test ederek başlayan Dolar / TL kuru, dolar endeksindeki kayıplar nedeniyle Art çekildi. Öğleden sonra, Türkiye Dahil olmak üzere IMF'ye her üyeyl ile temas halinde olduklarını belirtmek için verdi ve Fed, zayıf işsizlik verilerine Karşın kurulan 2.3 trilyon dolarlık yeni teşvik paketinde aşağı yönlü hareketi hızlandıracağını açıkladı. ABD ve Avrupa piyasalarının kapalı kalacağı gün USD / TL kuru sabah 08:35 itibariyle 6.69 seviyelerine yakın işlem görüyor. Döviz kurunda, 6.67 seviyesinin altındaki 6.61 ve 6.55 seviyeleri destek noktaları olarak izlenebilir. Yükselişlerde 6.75 ve 6.79 seviyeleri 6.71 seviyesinin üzerinde önem kazanacaktır.

Piramit Yatırım – Dolar Oranı USDTRY Yorumu

Dolar / TL geçen hafta başından itibaren 6,70-6,80 bandında Devinim etmeye başladı. Gün içi işlemlerde 6.6205-6.797 Adet işlem gerçekleştirilmiştir. Döviz kurundaki Nihayet dört alım satım gününde direnç olarak 6.80'i geçemeyen kısa vadeli satışların 22 günlük AO desteği 6.61 ile karşılandığını gözlemledik. Döviz kurunun 5 günlük AO'su 6,72'nin altındaysa, kısa vadeli negatif eğilim devam edebilir. Döviz kurunun teknik yönünde, 6.62-6.70 bandı dışındaki hareketlerin belirleyici olacağını düşünüyoruz. Döviz kurunda 6,70 oranı aşılırsa, artış ivme kazanabilir ve 6,80 direncini kırabilir. söz konusu gün tatil nedeniyle ABD, İngiltere ve Almanya'da borsalar kapanacak. ABD'de tüketici enflasyonu ve Türkiye'den gelen işsizlik verileri yakından izlenecektir.

Anadolu Yatırım – Dolar Kuru USDTRY Analizi

IMF'den USD / TL cinsinden yapılan açıklamanın ardından 6,62-6,70… 6,62 aralığını takip edeceğiz. IMF Georgieva, Türkiye Dahil, her üyeyle yapıcı temasın önümüzdeki hafta yapılacak bahar toplantılarında devam edeceğini söylediğinde teması duyurdu. Haber sonrası Art çekilme, 22 günlük ağırlıklı ortalamaya karşılık gelen 6.62'de test edildi. TL cinsinden değerlemenin devamı için 6.62 seviyesinin altına düşerken, 6.70 seviyesinin yukarısına kadar takip edilebilir. Tekrar 6,70'in üzerinde bir artış olmazsa, TL'deki değerlenmenin devam etmesi beklenebilir. 6.62'nin altındaki yerleşim yerlerinde 6.55-6.50 bandına çekilmek mümkündür. 6.70, 6.80 üzeri Kuvvetli dirençtir.

Nihayet Fiyat: 6.6732
Destekler: 6.6600-6.6400-6.6200
Dirençler: 6.6800-6.7000- 6.775

Alan Yatırım – Dolar Oranı USDTRY Yorum

USDTRY… Dün Dünya Bazında Dolar Kaybı ile azalırken, dün küresel Kıymet kaybıyla dolar 6.62'ye geriledi. Koronavirüs pandemisi halen gündemde. Açıklanan istihdam verileri reel ekonomiye pandemik hasarı ortaya koymaktadır. Geçtiğimiz hafta 100 seviyesinin üzerinde hızla yükselen Dolar endeksi, risk iştahındaki artış nedeniyle 100 seviyesinin biraz altına düştü. IMF Genel Müdürü Georgieva, Türkiye Dahil olmak üzere Bütün Aza Devletlerle yapıcı bir şekilde temas halinde olduklarını belirtti. Bilindiği gibi IMF, geçtiğimiz hafta ABD tahvillerinin yeterli olmadığı ülkelere bir takas kanalı açacaklarını açıkladı. Dolar TL döviz kurundaki düşüşün kalıcı olması için ülkenin risk priminde Mühim bir düşüş olmalıdır.

Dolar günü Türk Lirası karşısında% 1,41 oranında kaybederek sona erdi. Teknik olarak, dolar Türk Lirası karşısında orta vadeli yükseliş eğilimini sürdürmüş ancak kısa vadede 6.7393 Mühim desteğini kırmıştır. Ayrıca kısa vadeli direnç seviyeleri USDTRY paritesinde 6.7400 ve 6.8100'de, destek seviyeleri 6.6600 ve 6.5900'de bulunmaktadır.

Tacirler Yatırım – Dolar TL Parite USDTRY Analizi

Dün Fed, koronavirüsün Neden olduğu zarara karşı ABD ekonomisini desteklemek için 2,3 trilyon dolara kadar ek bir Önlem paketi açıkladı. Açıklanan bu yeni teşvik paketiyle Ev halklarının Bütün işyerlerinde destekleneceği ve koronavirüs pandemisi boyunca kritik hizmetler sunmaları için illere ve Mahalli yönetimlere destek verileceği belirtildi. Yapılan açıklamada, bankanın kredi akışını Kuvvetli bir şekilde desteklemek için Bütün yetkilerini kullandığı ve kurumsal borç piyasalarını genişletmek için alınan tedbirlerin geçen ay genişletildiği vurgulandı. Fed tarafından açıklanan ek Önlem paketinin ardından dolar endeksi keskin bir şekilde düşerken, gelişmekte olan ülkenin para birimleri Kıymet kazandı. Duyuru sonrasında 100.14 seviyesinden düşen dolar endeksi 99.36 seviyesine geriledi. Dolar endeksindeki düşüşle 6.70 seviyesinin altına gerileyen USDTRY paritesi 6.6205 seviyesine geriledi.

USDTRY paritesi bu sabah 6.66865'te işlem görüyor. Aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi, para birimi kısa vadeli boğa kanalı içindeki hareketini sürdürmektedir. söz konusu gün 6.65 – 6.75 seviyeleri arasında Devinim edebileceğini gösteren kısa vadeli teknik göstergeler oluşturun. Gün içi hedef bant aralığımız olan 6.75'in üst sınırının aşılması durumunda, para biriminin bir sonraki direnç seviyesini (6.80) takip edeceğiz.

 Var Dolar Yorumları USDTRY Analizi Başka yandan, hedef bant aralığı 6.65 alt sınırının altındaysa, bir sonraki 6.60 destek seviyesi yakından izlenecektir. . Veri takvimine baktığımızda, Ocak ayı işsizlik verileri söz konusu gün iç piyasalarda takip edilecek. Yurtdışındaki gözler ABD'den Ati Mart TÜFE verilerinde olacak. Paskalya'dan Evvel kutlanacak "İyi Cuma" tatili nedeniyle ABD ve Avrupa pazarları kapanacak.

Şeker Yatırım – Dolar Kuru USDTRY Yorumu

Dolar / TL kuru üzerinden Türk Lirası lehine işlemlere devam edebilmek için 6.60 destek kesilmelidir. azaltmak. Bu gerçekleşmedikçe, yukarı yönlü baskının devam etmesi beklenebilir. Bu durumda, 6.73 ve 6.80 dirençler takip edilebilir. Ters yönde, 6.5448 desteği 6.60'ın altına hedeflenebilir. Dünkü IMF ve Fed duyurularından sonra döviz kurunda yüzde 10'luk bir düşüş gözlendi, ancak bu kalıcı değildi.

eğilme mukavemeti Yatırım – dolartl, USD / TRY Parite Yorumları

ICI Türkiye haftanın üçüncü ticaret gününde İmalat Sektörü Dışsatım İklim Endeksi 35,7 düştü Mart ayında ABD merkez bankasının Federal Açık Piyasa Komitesi toplantı tutanaklarında takip edildi. Haftanın dördüncü işlem gününde zayıf Mahalli veri akışı devam ederken, bu yılın sonunda Esas senaryo olan Dünya Bankası, Türkiye ekonomisinin yüzde 0,5'inin önümüzdeki iki yılın sonunda tahmini yüzde 4 büyüme kaydedin. ABD'de 4 Nisan'da sona eren haftada işsizlik parası için başvuran Kişi sayısı 5,5 milyon beklentiye karşı 6,6 milyon oldu. Fed, 2.3 trilyon dolarlık kredi için yeni adımlar atarken, Fed Başkanı Powell, Fed'in ABD ekonomisini güçlendirmek için etkili bir şekilde Devinim edeceğini söyledi. Sağlık Bakanı Fahrettin kocası dün ülkede salgınla mücadele ederken, Türkiye'de toplam 282 vakada 42 bin, 908 ölü ve iyileşen hasta sayısının 2142 'ye ulaştığını açıkladı. Global pazarlarda korona virüsünün yıkıcı etkileri devam ederken, gün sonunda takip edilen gelişmeler ile birlikte para biriminin aşağı yönlü hareketine devam ettiği görülmüştür. Döviz kurundaki eğilimin satışlar ile birlikte aşağı yönlü hareketle devam etmesi durumunda, 6.65, 6.63 ve 6.59 seviyeleri takip edilmesi gereken Mühim destek seviyeleridir. 6,70, 6,72 ve 6,74 direnç seviyeleri, Mümkün alımlar ile döviz kurundaki eğilimin yukarı yönlü hareketinde takip edilebilir.

Verme Karadağ, Araştırma Uzmanı, İntegral Yatırım – DollarTL Paritesi USDTRY Yorum [19659005] 6,80 USD için yeni direnç hala devam ediyor

USDTL oranı yeni güne 6.70 civarında başladı. Döviz kurundaki haber akışlarına karşı dikkatli olmak faydalıdır. Haberler bu dönemde döviz kuru üzerinde etkili olmaya devam etmektedir. Para birimi, dün 6.62 seviyesine düştükten sonra aldığı destekle yukarı doğru Devinim ediyor. Dikkatli Nazar devam ediyor. Enflasyon verileri söz konusu gün ABD'de açıklanacak. Verilerin Dolar üzerinde sınırlı etkisi olabilir. Teknik Analiz: USD80 cinsinden 6.80 direnç izlenir. Kendisine doğru Devinim eden bu direnişte ısrar ederse 6.84'e tepki verebilir. 6.60 ve 6.50 seviyeleri retraksiyonlarda destek konumundadır. Şimdilik Art çekmeler sınırlıdır. Para birimindeki ani hareketlere karşı dikkatli olmak yararlıdır.

 Geçerli Dolar Yorumları USDTRY Analizi Destekler: 6.60 / 6.50 / 6.42
Dirençler: 6.80 / 6.84 / 6.87

Osmanlı Yatırımı – Dolar Oranı USDTRY Yorumu

Bir önceki işlem gününde 6.6861 seviyesinde kapanan Dolar / TL, günlük bazda% 0.13 oranında Menfi ayrıştı. Faiz oranlarındaki yukarı yönlü hareketin Dolar / TL'yi aşağıya doğru çektiği görülmektedir. 20 günlük hareketli ortalamanın üzerinde olan döviz kuru için, RSI göstergesi 63,22'de, momentumu 104,19'dur. Gün içindeki yukarı yönlü hareketlerde 6.6872 seviyesi takip edilebilir. Bu seviye aşılırsa, 6.7087, 6.7313 ve 6.7600 dirençler Mühim hale gelebilir. Mümkün para çekme işlemlerinde 6.6646, 6.6431 ve 6.6205 destek seviyeleri olarak izlenecektir.

Ali Akbulut, Araştırma Analisti, Hafif FX – ABD Doları Oranı

kurulum tarafı IMF'nin baharında Önümüzdeki hafta TL varlıkların bir araya gelmesi ile ilgili açıklamaların Türkiye ile yakın temas içinde olabileceği bu Durum karşısında Müspet nemalanırk, varlıklarda yaşanan dolar amortisman da bunu destekledi. Her ne kadar 6.65-6.70 bant hareketliliği yeniden izlense de, bu noktalarda meydana gelebilecek kırılmalar hareketlilik seyri için Mühim olacaktır. 6.7450, 6.8000 ve 6.8500 seviyelerinin, özellikle de para birimi tarafında meydana gelebilecek yukarı yönlü saldırılarda 6.70'in üzerinde bir kalıcılık varsa, gündeme gelebileceğini belirtmek isteriz. Ters takdirde, 6.6500 seviyesinin dökülmesi ile satış işlemleri ağırlık kazanabilir ve 6.6250, 6.5800 ve 6.5500 destek seviyeleri takip edilebilir.

  Cari Dolar Yorumları USDTRY Analizi

Bilgi Yatırım FX – DollarTL Yorumu

Nihayet zamanlarda kademeli olarak yukarı yönlü hareketler yapan USDTRY paritesi, hafta ve Ağustos 2018'den bu yana en yüksek seviyelerine yakın fiyatlara ulaşmıştı. Ancak, Fed, dün 2,3 trilyon dolarlık ek yardım açıkladı. Fed'in attığı bu adımla USDTRY paritesinde aşağı yönlü hareketler meydana geldi. Ayrıca IMF Başkanı Kristalina Georgieva da açıklamalarda bulundu. Bu ifadelerde Georgieva; Türkiye Dahil, Bütün üyelerin ülkelerle yapıcı temaslarda bulunduğunu söyledi. Bu yapıcı ve ılımlı açıklamalarla birlikte USDTRY paritesindeki düşüş desteklenmiştir. Bu hareketlerle birlikte 6.60 seviye test edildi. Piyasalar, gün boyunca ülkeden gelen Üç Aylık İşsizlik Ortalama verilerini takip edecektir. Veriler saat 10: 00'da açıklanacak ve TL kanadındaki oynaklık verilerle artabilir. ABD kanadında, Tüfek verileri küresel olarak hareketliliği artırabilir. Veriler 15:30 Ata'te açıklanacak. USDTRY paritesini teknik olarak incelersek, 6.70942 – 6.80300 – 6.93464 seviyeleri sırasıyla yukarı hareketlerde direnç noktalarıdır; 6.60678 – 6.50262 – 6.38766 seviyeleri destek noktaları olarak takip edilebilir.

Dolar döviz kurunu düzeltmeye başladı. Dolar ne kadar düşebilir? Burada dolar var mı? Ati dolar ne olacak? Teknik analizle Cevap vermeye çalıştım.

Kapital Piyasası Kanunu'nun ilgili hükümleri çerçevesinde Halk bankaları, finansal kurumlar ve yanlış haber / açıklama yapan ve yanlış haber yayınlayanlara ilişkin her türlü yasal işlemin yapılacağı kamuya açık olarak ilan edilmektedir.

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali bir açıklama yaptı: Bankalarımızın döviz pozisyonu yok, kurumlarımız sağlam .

Rezervasyonlar:

Buradaki dolar yorumları ve dolar kuru tahminleri Kanal Finans tarafından değil, uzman ve aracı kurumlar tarafından yapılır. Kim tarafından hangi tahmin veya yorum yapılır. Bazı uzmanlar doların yükseldiğini, bazıları ise doların düştüğünü yorumlayabilir. Yorumların ve tahminlerin birbirinden farklı olması doğaldır. Var uzman yorumları bu sayfada Canlı olarak güncellenmektedir. Doların seyri nedeniyle, uzmanlar tahminlerini ve yorumlarını değiştirecek veya aynı Kişi veya kurum yeni bir dolar oranı tahmini gönderirse, bu sayfa önceki yorum veya tahminle güncellenecektir. Dolar kur tahminlerini değerlendirirken, dolar alım fiyatı ile dolar satış fiyatı arasındaki farkın açılabileceğini lütfen unutmayın.

Bu sayfadaki yatırım bilgileri, yorumları ve önerileri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlık hizmeti; Aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile Alıcı arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve öneriler, yorum ve öneride bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihleriniz için uygun olmayabilir. Bu nedenle, yalnızca burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinizi karşılayacak sonuçlar vermeyebilir.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 931 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*