Türkiye Varlık Fonu denetlenmiyor – Zenpara

Varlık Fonu, Türkiye'deki yasal sürenin üç aydır aşılmasına Karşın TBMM'ye sunduğu Denetim dışı raporun gerekçesini açıkladı. Salgın, fonun Covidien-19 gerekçesiyle Denetim edilmediği bildirilen bir Sıra anlaşma imzaladı. [19659002] Türkiye Varlık Fonu'nun (TVF) yasal süresinin yaklaşık 3 ay olmasına Karşın süresi dolmasına Karşın TBMM'ye gelmeme nedeni 2019 Denetim raporunda sunulmadı "Covidien-19 salgının Menfi etkileri CHP Grup Reis Yardımcısı Hür Hususi, salgın döneminde TVF bünyesinde, “Cumhurbaşkanlığı'nın siyasi faaliyetlerine engel olmayan salgın bürokratik yükümlülüklere engel oluşturuyor, inanılırlık olmaktan Irak, Türkiye Büyük'ü utanç verici. Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı bahanesiyle kullanılıyor. ”

Türkiye Büyük Millet Meclisi Reis Vekili Süreyya Sadi Bilgiç Hususi'in başvurusu üzerine,“ İlk Denetim aşaması olan bağımsız Denetim tamamlandı. Ağustos 2020'de, ancak içinde bulunduğumuz Covid-19 salgınının Menfi etkileri nedeniyle, denetimin ikinci aşamasının merkez müfettişler tarafından gerçekleştirileceği anlaşılıyor. Cumhurbaşkanlığı tarafından atanan, henüz tamamlanmadı. Bu, parlamentonun Denetim yetkisini geciktiren bir durumdur. Kanunlarda öngörülen usullere veya sürelere uyulmaması halinde ilgililere Hususi yaptırım, ancak Kanun koyucu bu yönde bir düzenleme yapmışsa verilebilir. Bu konuda herhangi bir yaptırım yok. Açılışlardan, parti kongrelerinden çeşitli etkinliklere kadar bir Sıra Halk programında yer aldı. Cumhurbaşkanlığı'nın siyasi faaliyetlerine müdahale etmeyen salgının, Başkanlığın bürokratik yükümlülüklerine engel teşkil ettiği iddiası inandırıcı olmaktan uzaktır. AKP'nin il ve ilçe kongrelerinin yapıldığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin çalıştığı, Sayıştay'ın Bütün denetimlerini yapabildiği bir dönemin TVF'nin teftişine engel olması mümkün değil. Üstelik Varlık Fonu'nun kendisinin de toplantılar yaptığı ve anlaşmalar imzaladığı bir dönemden bahsediyoruz. "

Kaynak: cumhuriyet.com.tr

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Free Download WordPress Themes
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download