Türkiye, lira ve bankaları vurduktan sonrasında piyasadaki düşüşü sınırlamak istiyor

Türkiye, Suriye’deki taarruzda yatırımcılar Art çekilirken finansal piyasalardaki satış baskısını düşürdü ve ABD savcılarının ülkenin en büyük bankalarından birine karşı kabahat duyurusunda bulunma sonucu aldılar.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Yerel kredi verenlere bu hafta başlangıcında, tedbirlere aşina olan üç kişiye nazaran, offshore döviz takas piyasasında lira sağlamaktan kaçınmak istediklerini söylemiş oldu. Bu takaslar olmadan, internasyonal yatırımcıların liraya düşeceğine bahse girmeleri Güç.

Başka üç kaynağın da mevzunun hassasiyeti sebebiyle isimlendirilmemesini isteyen Türkiye politikalarına aşina bir ek Şahıs, “dedi. sıkışma [the] stresli zamanlarda açık deniz piyasasını geçen Yıl klasik bir Tedbir haline getirdi ”. BDDK, Derhal yorum yapamadı.

Rabobank’ın yeni pazarlarda yer edinen bir analisti olan Piotr Matys, kararın, Türk kurumları içinde 2018’de, çöküşe neden olan efsanenin yol açtığını belirten “sert bir Tedbir” bulunduğunu belirtti. zamanı düşüklere “kendini Yine edebilir”

 Tanımlanmamış bir grafik

Pek Oldukça bankanın, BDDK’nın tavsiyesini “resmi yönerge” şeklinde izlemeye dikkat edeceğini, bekçinin haiz olduğu Güçlü tesiri göz önüne alındığını söylemiş oldu. finans sektörü üstünden.

Türkiye’nin, Mart’ta para piyasalarını sarsan benzer bir hareketi tekrarlayan liradaki satışları azalttığı haberleri ilk kez Bloomberg tarafınca bildirildi.

İstanbul Göç eder Kıymetler Borsası ve ülkenin Kapital Piyasası Kurulu da, bir devlet kredisi olan Halkbank’ın ABD yaptırımlarını ihlal etmek için altı kez Kara para aklama ve sahtekarlıkla karşı karşıya kaldığını açıkladıktan sonrasında Çarşamba günü yedi bankanın Hisse satışını yasakladı. İran’da İstanbul'da öğleden sonraki geç saatlerde meydana getirilen işlemlerde, Bist bankaları endeksi yüzde 2'ye düştü.

Veri platformunda Tellimer bir kredi araştırma analisti olan Tolu Alamutu, “söz mevzusu gün yedi bankanın stokları düşmüştür” dedi. “Sadece, bu yasak olmadan daha fena olabilir.”

Suriye operasyonuyla ilgili gerginlikler ve Pazartesi günü gerçekleşen ABD yaptırımları riski sebebiyle Ekim ayında bugüne dek lira yüzde 4'ten Oldukça düştükten sonrasında müdahaleler gerçekleşti. sadece bazılarının korktuğundan daha hafifçe. Türkiye'nin borcu da, 2028 lira cinsinden tahvilin haftalık% 13.5'ten yüzde 15.4'e yükselmesiyle beraber baskı altına girmiştir.

Yatırımcılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karar vermesiyle ilgili internasyonal ayaklanma mevzusunda giderek daha Oldukça Kaygı duyuyorlar. Suriye’de bir askeri operasyon başlat.

ABD savcılarının Salı günü geç saatlerde, ABD ve Ankara arasındaki gerginliği arttıracağından Kaygı duyan endişeli analistleri ve yatırımcıları dolandırıcılık ve Kara para aklama suçlarıyla suçlayan Türkiye'nin en büyük borç verenlerinden birini suçlama hareketi.

savcılık, New York’un Güney Bölgesi’nin bağımsızlığıyla Meşhur bulunduğunu deklare etti, sadece “çirkin” suçlamaları kusturan Sayın Erdoğan, birçok gözlemcinin yapmış olduğu şeklinde kararın zamanlamasını sorguladı.

Londra’daki gelişmekte olan pazarlara odaklanan Investec’te ABD’nin ABD’yi ABD’yi İran’a yaptırımlarını ihlal etmekle suçlama kararını “Türkiye'nin pruvalarına yayılan bir başka İkaz” olarak nitelendirdiği açıklandı.

Halkbank'ın işlem yapma kabiliyetini sınırlayan neredeyse sınırsız para cezaları ve ağır cezalar uygulayabilir, Türkler bunu ciddiye almak zorunda duracak ”dedi.

Zenpara – Para ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 853 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*