Türkiye Hanım Girişimcilik Endeksi Açıklandı

  Türkiye Kadın Girişimcilik Endeksi Açıklandı

Hanım girişimcilerin karşılaşmış olduğu araştırma sonuçlarına nazaran motivasyon ve yaşın karşılaşmış olduğu zorlukları değerlendirmek için meydana getirilen araştırma sonuçlarına nazaran, bir iş kurma deneyimindeki hanım profilini idrak etmek. maddi zorluklara Rağmen umutla İstikbal.

KAGİDER (Türkiye Hanım Girişimciler Derneği) ve Türk Tuborg Aş., söz mevzusu gün "Türkiye Hanım Girişimcilik Endeksi emek harcaması" temalı bir basın toplantısında halkla paylaştı ve kamuoyu ile paylaştı. Araştırma neticeleri, adam girişimcilerin sayısının yarısından azca olmasına Rağmen, Türkiye'deki hanım girişimcilere Rağmen, bayanlar daha iddialı.

Türkiye'de hanım girişimciliğinin ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir kapsamda bulunduğunu belirten KAGİDER Başkanı Emine Erdem, yapmış olduğu konuşmada şu sözleri verdi: "k KAGİDER 17 senedir girişimciliği ve hanımı geliştirmek için Oldukca çalışıyoruz. İstihdam, ilk Evvel 2002'de kurduk. Türkiye'deki hanım girişimcilerin oranı% 4. Şimdi bu Oran% 8.8'dir. Bu gelişmede paylaştığımızı bilmekten Onur duyuyoruz. daha ileri gitmek için … Türkiye Hanım Girişimcilik Endeksi, hanımefendilerin hayallerinin ve hayallerinin gerçeğe potansiyeline haiz bulunduğunu da gösteriyor. Bu potansiyelden ekonomik ve toplumsal kalkınma adına yararlanmak için, devlet, Hususi sektör, Halk kuruluşları ve kamuoyu beraber çalışmalı, Türkiye Hanım Girişimcilik Endeksi, bunun verilerin işlenmesi için bir rehber olacağını düşünüyoruz. Bu ortaklaşa iş için Türk Tuborg A.Ş.'ye teşekkür ederiz. 19

Türk Tuborg Damla Birol, CEO, Bayanlar Bayanların başarıya giden yolu engellerle dolu ve istihdama katılımımız hala% 34 civarında. Ev, aile ve iş sorumluluklarından meydana gelen baskılar ve önyargılar eklendiğinde giderek daha Güç bir Durum olsa da, Türk Tuborg, hanımefendilerin birbirlerine inanması halinde bu zorlukların üstesinden gelinebileceği ve üstesinden gelinebileceğine inanıyor. ve cesaretle devam edin. En büyük hedefimiz, hanımefendileri teşvik etmek ve hedeflerine ulaşmak için harekete geçen hanım sayısındaki artışı desteklemek. Toplumumuzdaki hanım girişimcilerin aynası olacak bir araştırma yürüttüğü için KAGİDER'e teşekkür ederiz. Devletimizde hanım girişimcilerin sayısını arttırmak için her Zaman görevimizi yerine getirmeye hazırız. 19

438 hanım girişimci ile röportaj yapılmış oldu

Hanım girişimcilerin profilini, iş kurma mevzusundaki deneyimlerini, motivasyonunu ve bilhassa Türkiye'deki zorlukları değerlendirmek amacıyla meydana getirilen araştırmaları idrak etmek, KAGİDER üyesi 438 hanım girişimciyle görüştü. Hanım girişimcilerin% 67'si evli,% 67'si çocuklu ve ortalama yarısı (% 51) 40 yaşın altındaki girişimci idi. Araştırmada, bilhassa yukarıda yer edinen hanım girişimcilerin büyük çoğunluğunun, metropol olarak Türkiye'nin eğitim durumu katılımcıları General, bir başka deyişle, İstanbul, Ankara ve İzmir'den geliyor, bu sonuçta etkili oldu.

Hanım girişimciler yurtdışında üçte birini de işletiyorlar

Hanım girişimciler tarafınca kurulan şirketlerin Etkinlik alanları incelendiğinde, önde gelen sektörlerin toptan ve perakende olduğu tespit edildi. Tecim ve imalat. Hanım girişimciler tarafınca kurulan şirketlerin% 57'si 1-5 çalışan statüsündedir. Bayanlar girişimcilerin kurmuş oldukları firmanın% 75'ine haiz oldukları ve her 3 şirkette 1'inin hem Türkiye'de hem de yurtdışında etken olduğu görülmektedir. [19659007] Türkiye, 2018/2019 yılı Küresel Girişimcilik seyretme raporuna nazaran, 48'inci ülkedeki toplam ilk aşama girişimcilik etkinliği 15. sırada. Küresel Girişimcilik İzleme Raporu kapsamında, ulusal girişimcilik statü endeksi (NECI) de girişimciliği destekleyen şartlar açısından 12 değişik kriterde ölçülmüştür. Türkiye, 5.1 puanla Avrupa ve Şimal ABD'da averaj bir seviyede yer almıştır. Girişimcilik faaliyeti bakımından yoğun, iş yaratma, Türkiye'nin Art kalanlarından biri olarak fırsatın da yüksek olduğu bir Diyar olan istihdamın altı ülkedeki adamların hanım girişimcilere oranı olarak hala yerini alıyor. Hanım girişimcilerin adamların yarısından daha azca olduğu ülkeler; Slovenya, Yunanistan, İsveç, İsviçre, İngiltere ve Türkiye.

Girişimcilik Zamanı

Bayanlar, girişimciler tarafınca kurulan şirketlere odaklanarak, Zaman girişiminde bulunmadıkları için, çoğu zaman çalışmadıkları başka bir şey değil, firmanın Kurum aşaması aile borcu, geçmişte Türkiye'de Hususi firmalar ile azami işbirliğine yakın görülüyor. Şirket kurma, geliştirme ve satma hanımefendilerin oranı oldukça düşüktür. Satış sebebi, çatışmadan ziyade, iyi bir fırsat olup olmadığını değerlendirmek için finansal problemler olarak göze çarpıyor.

Bayanların Girişimcilik Algısı

Anket, Türkiye'de hanım girişimcilerin, girişimcilik hikayelerinin ilk aşaması için motivasyon “Gereksinim” ve “fırsat”. Hanım girişimcilerin büyük çoğunluğu, ilgili dönemde bir fırsatı görme ve değerlendirme fırsatının girişimcilik hikayelerinin temeli olduğu mevzusunda hemfikirdir. Hanım girişimcilerin kendi algıları ve adam girişimcilerin algıları bu alandaki gelişimi etkileyen Önemli faktörler olarak öne çıkmaktadır. Görüşülen katılımcılar için hanım girişimci olmak en Oldukca cesaret, Güç, bağımsızlık ve özgürlük benzer biçimde niteliklerle ilişkilidir. Girişimcilik algısı, metropollerdeki hanım girişimciler için daha Yürekli olsa da, metropol olmayan şehirlerde, şu demek oluyor ki Tüm zorluklarla yüzleşmek için Güçlü olarak yorumlanmaktadır. Girişimci olma paylaşımında, hanım girişimci Güçlü Olumlu duygular hakkında yorumda bulunuyor. Hanım girişimciler borçlarına sadık kalıyorlar ve para yönetimi ve alçakgönüllülükle ilgili mevzular öz algılarının ön saflarında yer ediniyor. Genç girişimciler hanım girişimcilerin algısı daha iddialı.

İstikbal Planları ve İhtiyaçları

Eşlerin ve ailelerin arkasından hanım girişimcilerin en Önemli destekçisi, kendileri benzer biçimde iş icra eden hanım girişimci arkadaşları. Sadece, gelecekteki ihtiyaçların daha Oldukca kuruluşla ortaklaşa iş yapması ve ağlardan faydalanması önemlidir. Hanım girişimciler yurtdışında açmak istiyor ve umutları Ümit verici. Hanım girişimciler, sorunları için en Oldukca maddi desteğe gereksinim duyuyor benzer biçimde görünüyor.

Türkiye Hanım Girişimcilik Endeksi Araştırması altında oluşturulmuş; Üç Anne bileşenden oluşmuştur: Davranış, Idrak etme ve İstikbal . Endeks, 2018/2019'da çoğunluğu KAGİDER'e Aza olan hanım girişimcilerin fotoğrafını çekerek sonraki yıllarda girişimciliğin gelişimini seyretmek için bir Vasıta olarak tasarlandı. Skor 100 üstünden 44'tür ve hanım girişimciler tarafınca kurulan şirketlerin yapısı, girişimcilik ile alakalı algıları ve beklentileri açısından daha Oldukca yol bulunabileceği sonucuna varılmıştır.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1678 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*