Turkcell’in yatırımları 2020’de 9 milyar TL’yi bulacak

Turkcell’in yatırımları 2020’de 9 milyar TL’yi bulacak

Ekonomi bölümünde Turkcell’in yatırımları 2020’de 9 milyar TL’yi bulacakbaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, Turkcell Grubu’nun 2020’nin 3. çeyreğinde Bütün alanlarda Kuvvetli büyüme gösterdiğini belirterek, “Turkcell yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Kurulduğumuzdan bu yana 50 milyar TL’yi bulan yatırım gerçekleştirdik. 2020 yılı sonuna kadar toplam yatırımlarımızın yaklaşık 9 milyar TL seviyesine ulaşmasını bekliyoruz.” dedi.

Turkcell Genel Müdürü Erkan, şirketin 2020 3. çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını duyurduğu basın toplantısında yatırım ve istihdam hedeflerine ilişkin Mühim bilgiler verdi.
Erkan, Turkcell Grubu’nun yılın 3. çeyreğinde Bütün alanlarda Kuvvetli büyüme gösterdiğini belirterek, şirket gelirlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16,1’lik artışla 7,6 milyar TL’ye ulaştığını kaydetti.

Turkcell olarak pandemi sürecinde müşterilerinin değişen ve artan ihtiyaçlarına Cevap verebilmek için Bütün imkanları seferber ettiklerini ifade eden Erkan, “Turkcell yatırımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Kurulduğumuzdan bu yana 50 milyar TL’yi bulan yatırım gerçekleştirdik. 2020 yılı sonuna kadar toplam yatırımlarımızın yaklaşık 9 milyar TL seviyesine ulaşmasını bekliyoruz. 26 yıldır Türkiye’ye en Çok yatırım yapan ve istihdam üreten şirketlerden birisiyiz. Önümüzdeki dönemde de Türkiye’nin Turkcell’i olarak bu Memleket için Kıymet üretmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

İŞE ALIMLAR DEVAM EDİYOR

Erkan, pandemi sürecinde daha Çok talep gören dijital servisler başta olmak üzere pek Çok bölüme yeni personel alınmalarına devam ettiklerini aktararak, “Pandemi sürecine Karşın istihdam planlarımızda bir değişiklik yapmadık. 2020’nin başından bu yana 3 bini aşkın kişiye istihdam sağladık. Vatan içi ve Vatan dışındaki grup şirketleriyle birlikte 22 bini aşkın kişiye yeni iş imkânı sunduk. Hedefimiz 2020 yılı içerisinde toplam 7 bin kişilik işe alım gerçekleştirmek.” dedi.

TURKCELL Suni ZEKA TEKNOLOJİLERİYLE ÖNE ÇIKIYOR

Murat Erkan, Turkcell’in geleceğin teknolojilerine yatırım yapmaya devam ettiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Önümüzdeki dönemde hayatımızda en Çok yer edecek teknolojilerden birisi de Suni zeka olacak. Bu alanda öne geçen ülkelerin ekonomik alanda da daha Çok söz sahibi olacağına inanıyorum. O nedenle bu alanda yaptığımız çalışmaların sadece Turkcell’e değil Türkiye’ye de Kıymet kattığını düşünüyorum. Şu anda sayıları bin 300’e yaklaşan mühendislerimizle ‘Endüstri 4.0’ kapsamında birçok teknolojiyi kullanarak dijitalleşmeyi bir adım öteye taşıyoruz. Suni zeka ve görüntü işleme alanlarında geliştirdiğimiz çözümleri halihazırda şirketimizde kullanıyoruz. Suni zeka techfin dünyasında yoğun biçimde kullanılıyor. söz konusu gün Paycell’de biz de Sima tanıma teknolojilerini kayıt ve ödeme sistemleri tarafında aktif olarak kullanıyoruz. Şu anda şirketimize girişte Sima tanıma teknolojisi ile giriş yapabiliyor, yemekhanemizde ise Sima görüntü algılama teknolojisi ile aldığınız yemeklerin ödemesini yapabiliyorsunuz. Alıcı hizmetleri ve işe alım süreçleri taraflarında da Suni zeka algoritmalarından yaralanıyoruz.”

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda Turkcell’in yatırımları 2020’de 9 milyar TL’yi bulacak başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1455 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*