Türk Telekom için Al önerisi

Türk Telekom, 1Ç19 mali sonuçlarında% 183 artışla 310 milyon TL net kar açıkladı. Birinci çeyrekte FAVÖK, yıllık bazda% 34,6 artarak Kuvvetli operasyonel performans ve UFRS 16 muhasebe standartlarının etkisiyle 2,65 milyar TL'ye yükselmiş, hem kurumsal hem de piyasa beklentilerini sırasıyla% 6 ve% 10 aşmıştır. Türk Telekom'un konsolide satış gelirleri, hem kurumsal hem de piyasa beklentileri doğrultusunda bir önceki yılın aynı dönemine göre% 15 artarak 1Ç 19'da 5.40 milyar TL'ye yükseldi

TTKOM için 12 ay boyunca 6,56 TL hedef fiyat önerisi.

Arttırılmış Net Kar

1Ç 19’da, şirketin net finansal giderleri yıllık bazda% 39 artarak TL’ye yükseldi. 1,27 milyar. Şirket ayrıca bu dönemde 113 milyon TL tutarında ertelenmiş vergi geliri kaydetmiştir. Bu bağlamda, şirketin net karı, Kuvvetli operasyonel performansın verdiği destek nedeniyle geçen yılın aynı döneminde 56 milyon TL'den 310 milyon TL'ye yükseldi. Net kar tahminimizdeki sapma beklentimizden bir miktar düşüktü ve bu çeyrekte ertelenen vergi gelirleri beklentilere aykırıydı.

Açıklanan net kar, sırasıyla piyasa beklentisinden ve kurumsal beklentilerden sırasıyla% 22 ve% 84 daha yüksek oldu. Buna göre net kar marjı yıllık bazda 4,54 puan artarak% 5,20'den% 1,74'e yükseldi. 1Ç 19 finansal işlemlerinin stok performansı üzerindeki etkisinin Müspet olacağına inanıyoruz. Türk Telekom'un konsolide satış gelirleri, hem kurumsal hem de piyasa beklentileri doğrultusunda bir önceki yılın aynı dönemine göre% 15 artarak 1Ç 19'da 5.40 milyar TL'ye yükseldi.

Nispet Analizi Pozitif

1Ç 19’da FAVÖK, bir önceki yılın aynı dönemine göre% 34,6 artarak 2,65 milyar TL’ye yükseldi. . Netice olarak, FAVÖK marjı yıllık bazda 7,06 puan artarak% 49,14 seviyesine yükselmiştir.

'ALIN' durumumuzu koruyoruz. TTKOM için Öneri

Operasyonel kârlılık konusundaki istikrarlı görünüm nedeniyle, & # 39; BUY & # 39; TTKOM için 12 ay boyunca 6,56 TL hedef fiyat önerisi.

Halk Yatırım Şirketi raporundan alıntı

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 931 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*