Türk Lirası dibi gördü! – Zenpara

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Türk Lirası dibi gördü! – Zenpara başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Yıla 5,94 seviyelerinden başlayan dolar/TL, ekim sonunda 8,46’ya yükselirken, TL’nin satın alma gücünün göstergelerinden TÜFE bazlı reel efektif döviz kuru endeksi (REK) ekim ayında 60.66 ile tarihi düşük seviyeye geriledi.

Merkez Bankası’nın verilerine göre, Türk Lirası reel döviz kuru endeksi Ekim’de tüketici fiyatları bazlı olarak yüzde 2,6 düşüş gösterdi ve tarihi derecede geriledi. 

TÜFE bazlı reel döviz kuru Eylül’de 62,21 puandan 62,31 puana revize edildi.

Sabah saatlerinde 8,41-8,42 seviyelerinden güne başlayan dolar/TL 8,46 civarında seyrediyor. 

Euro/TL ise 9,85’in üzerinde el değiştiriyor.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*