Türk Hava Yolları Şirket Raporu

Ağustos ayında toplam yolcu sayısı yıllık bazda% 65 azaldı.

Türk Hava Yolları’nın toplam yolcu sayısı Ağustos’ta yıllık bazda% 65 azalarak 2,63 milyon oldu. Yıllık bazda AKK’daki düşüş% 66 olarak gerçekleşirken, doluluk oranı yıllık 17,2 puan azalarak% 67,6’ya geriledi. Ağustos ayında Rusya, Türkiye ve Almanya’ya seyahat yasağı kaldırılarak turizm kentine seyahat yasağı kaldırılarak toplam 4 yolcu sayısı aylık bazda% 33 iyileşme gösterdi. [19659003] Ağustos ayında yıllık bazda paralel iç hat yolcu sayısında beklentilerimize göre% 47 düşüş dış hatlarda% 75 düşüşün altında gerçekleşti. Ayrıca Tekrar beklentilerimiz doğrultusunda Ağustos ayında iç hatta% 75,8 olan doluluk oranı (yıllık bazda 12,3 puan düşüş) dış hattaki% 65,2 doluluk oranının üzerinde (% 19,1 puan düşüş) yıllık bazda). Yılın ilk sekiz ayında toplam yolcu sayısı yıllık bazda% 61 düşüşle 19,3 milyon oldu. 8A20’de toplam AKK’daki yıllık düşüş% 59 olurken, doluluk oranı yıllık 7,5 puan azalarak% 73,8’e geriledi. THY’nin Esas senaryosunda olduğu gibi 2020 yılında% 55 kapasite düşüşü nedeniyle toplam yolcu sayımızın% 57 azalarak 31,8 milyona düşeceği tahminimizi koruyoruz. (Tarafsız)

Mesuliyet REDDİ

Burada yer alan yatırım bilgileri, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile Alıcı arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve öneriler, yorum ve tavsiyelerde bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar vermeyebilir.

İş Yatırım

Zenpara hakkında 2280 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*