TURAN İRTEGÜN | Konkordato Takip Konkordato ilanı

TURAN İRTEGÜN | Konkordato Takip Konkordato İlanı

Konkordato ilanları bölümümüzde ülkemizizn ekonomik gidişatına paralel olarak yakın zamanda konkordato koruma tedbiri ve kararı almış firmaları güncel olarak sizlere sunuyoruz.

Adi / SOYADI / UNVANI: TURAN İRTEGÜN

VERGİ NUMARASI / VERGİ DAİRESİ: BİREYSEL

TİCARET SİCİL NUMARASI / KAYIT YERİ: BİREYSEL

DOSYA Esas NO: 2020/214

Duyuru METNİ

İ L A N
T.C.
Hak BAKANLIĞI
AĞRI 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİ

2020/214 Esas SAYILI DOSYA

KONKORDATO KOMİSERLİĞİT.C. AĞRI 2. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ, Borçlu Aki Tekstil Besin İnş. Yapı Malz. Tem. Hırd. Ve İth. İhr. San. Tic. Ltd. Şti. ile Turan İRTEGÜN ( Adresi: Yavuz Mahallesi Bülbül Caddesi No: 3 Merkez/AĞRI) Hakkında 2020/204 Esas sayılı kararı ile 30/04/2020 tarihinde 3 ay süre ile konkordato mehil kararı verilmiş olup 29/09/2020 tarihinde 12 aylık garanti mühlet kararı verilmiştir. Kararın Özeti:

  • Cumali ADLİK, Metin DURAK ve Yusuf Ziya KAYMAZ’ın konkordato komiseri olarak tayinine,
  • İ.İ.K’nun 289 maddesi uyarınca mühlet içinde hiçbir takip yapılamayacağı, evvelce başlamış takiplerin duracağı ve ihtiyati haciz kararları uygulanamayacağına matuf amir hüküm karşısında, evvelce yapılan takipler sonucunda fiilen haczedilerek borçludan alınan taşınır mallar var ise, mühletin mahiyeti gereği bu malların mühlet sonuna kadar davacıya iadesine,
  • İ.İ.K’nun 288’nci maddesi uyarınca mühlet kararının karar tarihinde tirajı 50.000’in üzerinde olan ve Vatan düzeyinde dağıtımı yapılan gazetelerden birinde ilanına.
    İş bu ilan, kararın gereği olarak, Alacaklıların alacaklarını bildirmesi ile ilgilidir.
  • Konkordato mühlet Kararı 09.06.2020 tarihi itibari ile 09.06.2020/1055 ilan sıra nosu ile Türkiye Ticaret ve sicil Gazetesinde ilan edilmiştir.
  • Borçlu şirketten geçici mühlet tarihi olan 30/04/2020 tarihi öncesi olanların, alçak miktarlarını, alacağın dayanaklarını ve varsa delillerini, Öğrenci yetkili olduklarını gösterir Belge ve imza beyannamesi ile birlikte işbu ilandan itibaren on beş gün içerisinde aşağıda belirtilen adrese ulaşacak şekilde, hafta içi çalışma saatleri olan 08:00-17:00 saatleri arasında bildirmeleri, Ters halde alacakları bilançoda kayıtlı olmayan alacaklıların konkordato müzakerelerine kabul edilmeyecekleri, Oy kullanma hakkından yoksun kalacakları hususu icra ve iflas kanununun 288, 290/2 ve 299. Maddeleri uyarınca ihtar ve ilan olunur.
  • Alacaklıların, alacaklarını ilanın yapıldığı 15 gün içerisinde komiserliğimize (Adres Kazım Karabekir Mahallesi Eski Karakol Caddesi Efeler Plaza Kat:4 No: 19 (SMMM Cumali ADLİK Ofisi) Merkez / AĞRI) bildirmeleri gerekmektedir.
  • Alacaklarını bildirmeyenler, borçlunun bilançosunda kayıtlı olmadıkça “konkordato müzakeresinde” dikkate alınmayacaktır.
  • Konkordatoya alacak yazdırabilecek alacaklılar, alacakları mühlet kararından Evvel doğmuş alacaklardır.

Duyuru ADRESİ: https://www.ilan.gov.tr/ilan/690578/iflas-hukuku-davalari/konkordato-ve-muhlet-iik-288inci-md-/konkordato-davasi-garanti-muhletin-uzatilmasi-karar-tebligi


TURAN İRTEGÜN | Konkordato Takip Konkordato ilan etti.

Unutmayın, konkordato geçici bir koruma tedbiridir. Konkordato, iflas ve iflas erteleme tamamen farklı kavramlar ve tanımlardır. Konkordato alan firmalar ekonomik sebeplerden Dolayı geçici olarak koruma tedbiri alırlar ve konkordato ilanı iflas yada firmanın batması anlamına kesinlikle gelmemektedir.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1455 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*