TSKB Hisse Senedi Teknik Analiz ve Yorum 27.10.2020

KAPAK TSKB hisse senedi borsa analiz
KAPAK TSKB hisse senedi borsa analiz

Sevgili Zenpara ziyaretçileri, bu yazımızda Borsa Istanbul’da işlem gören Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. TSKB hisse senetleri ile ilgili temelteknik analiz ve yorumlarımızı sunacağız.

TSKB ülkemizde kurumsal kredilendirme ve proje finansmanı, kurumsal finansman, hazine işlemleri, yatırım hizmetleri ve sermaye piyasası aracılık faaliyetleri ve portföy yönetimi gibi birçok alanda hizmet sunan yatırım ve kalkınma bankasıdır. Borsa İstanbul’da TSKB koduyla işlem görmekte olan Türkiye Sınai Kalkınma Bankası bankacılık sektörüne dahil ülkemizin önemli şirketlerinden birisidir.

TSKB Hisse Senedi Şirket Kartı
TSKB Hisse Senedi Şirket Kartı

TSKB şirket kartına baktığımızda ortaklı yapısında %47lik ana hissedarın İş Bankası olduğunu görüyoruz. %37si halka açık kısım halka açık olmakla birlikte %8’i Vakıf Bank ve yaklaşık %6’lık kısmı İş Adamı Cem Sokullu’ya aittir.

Önemli finansal rasyolara değinmek gerekirse, TSKB hisse senedinin F/K oranı 7.57 seviyesinde ve sektöre göre normal sayılmaktadır. Bununla birlikte PD/DD oranı 0.88 seviyesinde ve yine bankacılık sektörüne normal seviyelerde olduğu söylenebilir. Hissenin Özsermaye Karlılığı sektör ortalamasının altındayken geçen yılın aynı dönemine kıyasla düşüş gösteriyor.

TSKB Hisse Senedi Genel Görünüm

1-TSKB Hisse Senedi Genel Görünüm
1-TSKB Hisse Senedi Genel Görünüm

TSKB hisse senetlerine genel olarak baktığımızda 2007 – 2018 arasında düzgün bir yükselen trendle hareket ettiğini görüyoruz. 2018 ilk çeyreğinde ciddi değer kaybı yaşayan TSKB hisse senedinin kısa sürede kendini toparlayıp sın dönemde ivmeli bir yükseliş sergilemesi göze çarpıyor.

TSKB Hisse Senedi Teknik Görünüm

ANALİZ HAZIRLANIYOR…

tskb-teknik-analiz-kanal-katlama-hareketleri
tskb-teknik-analiz-kanal-katlama-hareketleri

ANALİZ HAZIRLANIYOR…


Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

NOT: Sitemizde yer alan ve paylaşılan döviz çiftleri, hisse senedi, borsa ve forex ile ilgili tüm tahminler yazarların ve göndericilerin şahsi tecrübeleri sonucu oluşturulmuş kişisel görüşlerini içerir. Yazıların, yorumların ve verilerin hiçbiri yatırım tavsiyesi özelliği taşımaz. Yazıların tüm sorumluluğu yazarlara aittir.

Zenpara , sunmuş olduğu tüm emsalsiz yazı, yazı ve içerikler finans ve iktisat alanında bilgilendirme ve güvenilir kaynak oluşturma amacıyla kıymetli kullanıcılarına sunulmaktadır.

Sual, görüş, tavsiye ve yayınlanmasını istediğiniz yazı ve makaleleriniz için yorum bırakabilir yada info@zenpara.com adresi üstünden iletişime geçebilirsiniz.

logo zenpara
Zenpara.com / Iktisat ve Finans

Zenpara hakkında 1455 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*