Trump’ın “güçsüz dolar” çabası sözcüklerden öteye gidebilir mi?

Bloomberg’in raporuna göre, ING’den Imperial Ticaret Bankası’na analistler, yönetimin geçen haftadan bu yana dolarları zayıflatmak için müdahale edebileceğini düşünüyorlar.

Hem Fed hem de Başka ülkelere Trump'ın yanıtı; döviz uygulamaları.

ABD başkanı, geçen hafta yaptığı Twitter mesajında, ABD’nin hem Avrupa hem de Çin’in döviz kurunu manipüle ettiğini söyleyerek döviz kuru manipülasyonuna ayak uydurmasını istedi.

ING’nin Chris Turner ve Francesco Pesole’nin Pazartesi günkü notu, Fed’in Düş kırıklığı Reis’ı dizginleri devralmaya zorluyor ve doları zayıflatabilir mi? ABD, geçtiğimiz ayın G-20'sinde para biriminin rekabetçi devalüasyonundan geriye dönüş taahhüdünü onaylasa da, zayıf doların temyizi, 2020 yılına kadar ABD ekonomisini desteklemeyecek kadar Çok olabilir. Ak Saray, ABD Doları'nın genişleme ihtiyacının üzerinde dolara dolaylı baskı uyguladı, ancak dolar bu Sene düşmezse, Hazine dolara daha doğrudan hamle yapabilir.

Rabobank'ın para birimi strateji birimi yöneticisi Jane Foley 19 ABD hükümetinin doları zayıflatmak için daha Çok Önlem alma olasılığı düşük olsa da, Trump yönetiminin deneyebileceği bir ihtimal yok. 19

Citigroup iktisatçıları Cesar Rojas ve Catherine Mann 2 Temmuz'da notlarında gelişti

Trump sonrası zayıf doları geçirme çabası kelimelerin ötesine geçebilir mi? Zenpara'de ilk ortaya çıktı.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 967 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*