Trump Vergisi Sonrası Dolar/TL Düşecek mi, Çıkacak mı?

Fed Başkanı Jerome Powell, Çarşamba akşamı 5.52’den 5.62’ye yükselen faiz indirimi döngüsünün başlamadığını deklare etti. Kur, sabaha Trump sürpriziyle başladı.

ABD Başkanı Donald Trump, 300 milyar dolarlık Çin ürünü için yüzde 10’luk ek bir tarife uygulamaya başlayacaklarını deklare etti.

QNB Finansbank raporunun ilgili bölümünde şöyleki yazıyor:

“ABD Doları / TL: ABD Başkanı Trump’ın Çin risk iştahındaki çıkışı azalırken, Dolar döviz kuru 5, İlk etapta 58 destek. 5.65’in seviyesi direnç olarak takip edilecek… 19

Rapordaki Başka döviz kurları ve piyasaların analizi için:

  Gündem: ABD- Çin gerilimi. .. Dün gece pazarlarda ne oldu, şimdi ne?

İLGİLİ HABERLER Gündem: ABD-Çin gerginliği Ne Geçen gece pazarlarda ne oldu, şimdi ne?

GCM Yatırım Ekonomisti Enver Erkan Zenpara’ye “5,50-5 , 55 bozulmamış. [

ABD Ziraat dışı istihdam verileri günün ilerleyen saatlerinde açıklanacak. etkili olabilir. İstihdam Haziran ayında 224 bin, Temmuz ayında 165 bin artarken, işsizlik oranının% 3,7’den% 3,6’ya düşmesi planlanıyor.

Küresel Göç eder Kıymetler Kıdemli Analisti Rıdvan Baştürk zayıf bir dolar durumunun küresel bazda Kıymet kaybedeceğini söylemiş oldu.

Sonunda dolar döviz kuru Türkiye için önemlidir (ABD Doları / YTL oranı) birçok faktöre bağlıdır. Her şeyden Evvel, doların Genel durumu dolar endeksidir. Powell’ın Fed’in faz indirimi ile ilgili açıklamaları ilk başta doları birazcık güçlendirirken, bunun devam etmesi büyük seviyede Trump’ın söz mevzusu gün ve gelecekteki yüksek oranda öngörülemeyen kararları sebebiyle oldu. Orta vadede dolar / TL’yi etkileyen iki Unsur, TL faiz oranlarındaki düşüş ile enflasyondaki düşüş arasındaki ilişkidir. Hususi bankaların bunu takip etmesi muhtemeldir. Enflasyon Pazartesi günü açıklanacak. TCMB’nin enflasyon raporu yeni cumhurbaşkanının ilk basın toplantısı benzer biçimde olduğundan, enflasyonla ilgili Fazlaca Önemli olmayan ifadeler ikincil kalmıştır.

Enflasyon Temmuz ayında Düşüşünü Duraklatacak mı? Anket meydana getirilen 22 kurumun ortanca beklentisi% 1,6;

Kurumun en düşük oranı Temmuz ayında aylık enflasyonun% 1,1’i; Senelik% 16.3. Beklentiyi en yüksek paylaşan kurum, tüketici enflasyonunun aylık bazda% 2,5 arttığı; Senelik bazda% 18 olması beklenmektedir.

Enflasyon Haziran ayında yüzde 0,03 oranında artarken, Haziran 2018’den bu yana en düşük düzey olan yüzde 15,72 seviyesinde gerçekleşti. Özet

Özetlemek gerekirse, Genel olarak dolar ve orta vadeli TL kur kursu ABD’nin faiz oranlarındaki düşüşün devam edip etmeyeceği, bilhassa ABD ekonomisindeki Sanayi ve istihdam verileri ve Türkiye’deki faiz oranları enflasyon arasındaki boşluğa bağlı olacaktır.

Her halükarda, Çin-ABD tecim savaşının dünyadaki belirsizliği ve dünyadaki Başka merkez bankalarının rekabet etmesi, faiz indirimlerinin tetiklenmesi neticesinde varlıkların güvenceye alınmasına yol açma, büyük para birimlerinin süratli düşüşünü kolaylaştıramayabilir ilk düşüncede olabileceği benzer biçimde.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1687 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*