"Trump bize Türkiye'ye yaptırım uygulamak istemediğini söyledi"

Zenpara Araştırma'na göre, ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçi senatörlerle Trump senatörlerinde Dün Ak Saray'da düzenlenen toplantıda Cumhuriyetçi senatörlerle, "uygulamak isteyen Türkiye yaptırımlarını" ileri sürdü.

Amerikan CNN'de yer alan ve toplantıya katılan iki Cumhuriyetçi senatör Trump ile senatörler arasındaki görüş ayrılığını vurguladı.

"Trump Cumhuriyetçi senatörler Rus silahlarına Rus silahlarının Türkiye’den yaptırım talep etmeleri için gereken cezayı almaları gerektiğini" söyledi, basın brifingi ve 70 dakikalık toplantı süresi, Türkiye’nin somut ve Hususi değerlendirmeler yaptığı yerlerde Mümkün yaptırımlar hakkında Trump sorun, Genel değerlendirmede bulunduğu belirtildi.

Buna göre, senatörlerin, "ABD, rakiplerle Cope Yasası yoluyla yaptırımlar" (CAATS a), yalnızca Türkiye’nin üyesi olması durumunda Türkiye’ye yaptırım uygulanması gereğinin, karmaşık olduğu belirtildi. . [19659005] "F-35 uçağının Türkiye'sini satın almak istiyorum" [19659006] Rapora göre Trump, F-35 yönetimini almaya zorlanan karar dolayısıyla bir kez daha Barack Obama yönetimini suçladı ve " Hala Türkiye'ye F-35 uçaklarını satın alabiliyorum, Çok sevinirim "dedi.

Aynı bağlamda Trump, önceki yönetimin suçu olduğunu belirterek, Türkiye’nin S-400’ünün yaptırımlar uygulamak istemediğini belirtti.

Toplantıda Trump, Türkiye ve S-400 iç politikasının dışa çıkardığı konulara girdi ve eski senatör İran’daki suç sayısında transfer edildi.

"Bütün CAATS yaptırımlarının uygulanmasına karşı" (19659008), "Washington’daki Trump’ın ABD’deki gazetesinde yayınlanan Trump’ta," NATO’nun Türkiye’ye çıkması için NATO’ya müttefik olduğu "bildirildi sesli.

Haber'de, toplantıda ayrıca, Türkiye ile nasıl müzakere edilmesi gerektiğinin altını çizecek olan yaptırımların başkanını değil, bazı Trump, ABD'li senatörler arasında hafif bir çekişme yaşadı.

ABD Başkanı Trump 45 Cumhuriyetçi senatör, Türkiye ve S-400 sorunu, Ak Saray'da dün yapılan toplantıda tartışıldı. Ak Saray'dan görüşmeler için bir açıklama yapılmamıştı.

Geçtiğimiz hafta yapılan Nihayet açıklamada Türkiye'de Trump, Barack Obama yönetiminin Türkiye ile ilgili hataya vurgu yaptığını vurguladı: "Pek Çok açıdan Çok Güç bir Durum. Önceki yönetimi Türkiye bağlamında Çok büyük hatalar yaptım ve bu Çok kötü. Yani şimdi bakıyoruz, ne yapabiliriz. Henüz açıklamadık ”dedi.

Trump, bu açıklamadan kısa bir süre Evvel "Türkiye'ye yaptırım getirecek misiniz?" "hayır. Şu anda (Türkiye yaptırımlara tabi)" sorusuna bakmıyoruz.

Zenpara Araştırma

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 967 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*