Toshiba yerine o marka geliyor

Mühim Ekonomi haberleri konusunda Toshiba yerine o marka geliyor başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

2018 yılında Sharp’a satılan Toshiba, dizüstü bilgisayar pazarında dynabook markası ile yoluna devam ediyor. Bu kapsamda Dynabook Europe, Türkiye’de kurumsal PC pazarına giriş yaptığını açıkladı.

Dynabook Europe, Türkiye’de kurumsal PC pazarına girdiğini duyurdu. Sharp Corporation, 2018’de Toshiba Client Solutions’ı satın aldığında bu birimi dynabook olarak yeni bir markaya dönüştürmüştü. Toshiba’nın 35 yılı aşkın dizüstü bilgisayar mirası üzerine inşa edilen dynabook, EMEA bölgesindeki Var büyüme stratejisinin en Nihayet adımı olarak Türkiye’de kurumsal PC pazarına giriş yaptığını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak düzenlenen online toplantıda Türkiye’de kurumsal PC pazarının Kuvvetli isimlerinden biri olmayı ve farklı bir B2B portföyü sunmayı hedeflediğini duyuran dynabook, Türkiye’de Aktepe Bilişim ile distribütörlük anlaşması imzaladı.

‘TÜRKİYE’DEKİ KOBİ’LERE ODAKLANACAK’

Türkiye’de bilgisayar çözümleri pazarına girmekten büyük bir heyecan duyduklarını belirten Dynabook Europe Türkiye İş Birimi Direktörü Ronald Ravel, “Türkiye’deki KOBİ ekosistemi olağanüstü büyüme yetenekleri ve iş gereksinimleri ile Çok heyecan verici bir pazar. 2020’nin ilk 5 ayında Türkiye’deki BT teknoloji ürünleri satışlarında yüzde 12’lik bir artışgerçekleştiğini görüyoruz. Günlük Var Ekonomi süreçleri dijitalleşmeyi, mobiliteyi ve her Vakit etkileşimde olmayı, işletmeler için Esas rekabet avantajı haline getiriyor. Bu gerçeklik de kurumsal BT sektöründe yeni bir vizyonu gerektiriyor” dedi.

Toshiba’nın 30 yılı aşkın deneyiminin ardından artık Sharp’ın teknolojilerinden, tedarik ve üretim yeteneklerinden faydalanan Mahsul portföyü ile müşterilerinin karşısına çıktıklarını ifade eden Ravel, şunları söyledi:

“LİDER KONUMA YERLEŞMEMİZDE BÜYÜK ROL OYNACAK”

“Türkiye’deki varlığımızı güçlendirmeyi ve B2B alanında Lider yenilikçi teknoloji çözümleri sağlayan bir şirket olmayı amaçlıyoruz. İşletmelerin dijital dönüşüm gibi zorlukların üstesinden gelmelerine ve iş güçlerini mobil hale getirmelerine Muavin olmak istiyoruz. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin iş yeteneklerini güçlendirmek için tasarlanan dynabook’un pazar stratejisi, Mahalli paydaşlarla yakın ilişkiler kurmaya dayanıyor. Aktepe ile olan iş birliğimiz Türkiye kurumsal PC pazarında Lider konuma yerleşmemizde büyük rol oynayacak.”

‘BİLGİSAYAR SATIŞLARINDA Nihayet 10 YILIN REKORU KIRILDI’

Türkiye kurumsal PC pazarındaki iddialı büyüme hedeflerinin altını çizen Aktepe Bilişim Satış Direktörü Gökmen Aktepe, “Bilgisayar satışları dünya genelinde artmaya devam ediyor. Canalys’e göre 2020 yılının üçüncü çeyreğinde Nihayet on 10 rekoru kırıldı. CONTEXT verilerine göre de Türkiye’deki dizüstü PC satışları, 2020 yılının ilk 5 ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 63 arttı. İş dünyası ve Halk sektörü, “yeni normale” yönelik Hususi gereksinimleri karşılayan, Hususi olarak tasarlanmış tekliflere ihtiyaç duyuyor. dynabook’un KOBİ’ler ve kurumların yanı sıra Hususi ve Halk sektöründeki işletmeler için birçok farklı segmentte hızla ilk tercih haline geleceğine inanıyorum” dedi.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1454 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*