Toplu Sözleşme Süreci, Sendikal Alanda Akıtılan Terle Ahenk Taşımalıdır

Memur Sen Yönetim Kurulu Başkanı, Ali Deniz ifadesinin sonuçlandırılmasının nihai bildirgeyle ilgili bazı detayları ifade ettiği sonucuna varmıştır. Türkiye'de hükümet modelindeki değişiklikleri yapan Ali Deniz, yürütme yetkisinin, Nihayet derece Mühim bir yer düzlemindeki Halk idaresinin ve personel sisteminin, toplu pazarlıkta adil bir şekilde yapılması gereken değişiklikleri henüz oluşturmadığı için vazgeçilmezdir. Halk görevlileri sendikacılığının Anne mevzuatı olan 4688 sayılı Kanun; Partilerin eşitliğine dayalı müzakere süreci ve kolektif de Dahil olmak üzere doğru konularda oluşturulmuş bir tablo oluşturmaktan Çok uzaktır. pazarlık tablosu, sözleşmenin kapsamı, taraflar arasında eşitlik. ”Deniz Bu bağlamda, evrensel sendika kriterlerine uyumu sağlayacak ve toplu görevlilerin tabloya gerçek iradesini yansıtacak olan toplu pazarlık yasalarındaki değişiklikler ve Kanun önümüzde Hak temelli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkan Deniz Deniz, “Devlet memurlarının mali, sosyal, kişisel hakları ve çalışma koşulları Uygarlık adaletimizde, insanlık onuru şeklindeki evrensel ölçütler yetersiz olarak tanımlanmaktadır. Bu kararın gerekliliği acilen yapılmalı ve toplu iş sözleşmesi süreci, Kanun, çalışma masası, kapsam ve kazanımlar sendika alanında akan ter ile nitelendirilmelidir. [
Ali Deniz sözlerine şöyle devam etti:
“Türkiye büyüyor ve büyüyen Ekonomi için toplu pazarlık masasına geçiş yapıyor”
5. 1 Ağustos 2019 tarihinden itibaren başlayacak olan 5. Dönem Toplu Sözleşmesinde; Yeni hükümet modeli ile gerçekleştirilen ilk toplu pazarlık olmalı ve bir dönüm noktası almak için bir müzakere süreci ve toplu pazarlık metni üretmelidir. Bu amaçla, Halk işvereninin / hükümetinin, bütçe disiplini ve bütçe kısıtlamaları gibi mazeretlerden vazgeçmeden masaya oturması gerekir. Türkiye, büyümekte olan ekonomilerin gelişmesini ve çerçevesini sağlayacak, Halk görevlilerine toplu pazarlık için toplu pazarlık masasına geçmeli ve paranızı almaları için kendi Halk görevlilerine verdikleri rakamları, oranları ve hakları toplu sözleşme metnini yansıtmalıdır. Halk görevlileri, her göstergedeki haklı beklentilerini ek göstergeden gelir vergisine, Elbise ve Elbise özgürlüğünü kapsayıcı sosyal güvenceye kadar karşılamak ve taleplerini Halk işvereniyle görüşmek üzere bekler, talep eder ve hak ederler. Toplu sözleşmeye yazılacak yeni haklara sahip yeni Türkiye, büyük Türkiye toplu sözleşmelerini yerinde çözebilecek, büyük sorunları çözebilecek, başarıları sona erdiren Kuvvetli bir Türkiye yasaklarıyla toplu sözleşmeyi öngören hükümleri büyütüyor. anlaşması. "
Grev yasağına Nihayet verilmesi için anayasal ve yasal düzenlemeler yapılmalı “
"Nihayet yirmi yılda Türkiye ekonomisi, Politika ve demokraside sessiz devrim yapan vesayet sisteminde Müspet bir değişiklikle birlikte, kurum ve araçlardan büyük ölçüde arındırılmıştır. Bununla birlikte, Halk görevlilerine karşı grev ve Politika yasağı, cunta ve cunta idareleri tarafından kurulan suçluluk ve düzenin bir sonucu olarak, halen sürüyor.Türkiye'nin bu iki noktayı sonlandırması gereken özgürlükler ve demokrasinin oluşması konusunda uzun süredir tereddüt etmeden Evvel Türkiye, yasaklama politikasındaki çekincelerini kaldırmakta Halk görevlilerinin birikimine izin veren siyasi kurumların kurumları hızla öğrenme fırsatlarını yitirdi Sendikal haklar üçlüsünün vazgeçilmez bir parçası olan grev hakkının mahrum bırakılması, ve kolektif hakkının olmazsa olmazı tarafların eşitliğine dayanan pazarlık, Halk görevlilerinin sendikacılığının bazılarından yoksun bırakıldığının en büyük kanıtıdır. o gereksinimleri. İnsan Hakları Mahkemesi'nin grev hakkına ilişkin kararının hâlâ iç hukukta düzenlenmemesine Karşın, Anayasa, Türkiye'nin bir Taraf olduğu Esas hakların sorumluluğu ile özgürlük ve Avrupa ile ilgili uluslararası sözleşmeler. Nihayet yıllarda grev hakkı ve Anayasa Mahkemesi kararları göz önüne alındığında ve içtihatlar oluşturulduktan sonra, katılımcı görüş alışverişi sürecinin grev yasağını sona erdirecek anayasa ve yasal düzenlemeler için hızla tamamlanması gerekmektedir. Matem
“Büyük ve Kuvvetli Türkiye, adına atılan her adımın arkasında durdu”
“Türkiye her ülkede arkadaş ve müttefikleri görebilecek kadar büyük, düşmanlığı çekecek kadar Kuvvetli, kıymetli bir Diyar işbirliği yapmaya Çok istekli olacak. Hızla ve sık sık değişen dengelerin merkez üssünün bizim bölgemiz olduğunu göz önüne alarak; Açıkçası, denklemin merkezinde olmamızın kaçınılmaz olduğu, Türkiye cari hesabın değişim ve dönüşümünün en Mühim aktörlerinden biri, Türkiye Uluslararası medya kuruluşlarının faaliyetlerine ilişkin algılarına Karşın, söz konusu gün Türkiye Memur Ganyancı, bizi bir aile olarak, Türkiye için her büyük ve Kuvvetli adımın arkasında duruyoruz. ”

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 898 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*