“TL’yi ilk Evvel siz kullanmaya başlayın”

Bugünün Mühim haberleri konusunda “TL’yi ilk Evvel siz kullanmaya başlayın” başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Ekonomist İbrahim Kahveci, yatırımcıya Türk lirası kullanma çağrısı yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Evvel hükümetin ve devletin yatırımlarda Türk lirası kullanılması gerektiğini vurguladı.

Karar gazetesi yazarı İbrahim Kahveci katıldığı televizyon programında, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yatırımcılara yönelik Türk lirası kullanma tavsiyesinde bulunmasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kahveci, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çağrıda bulundu. Çağrısında yatırımcılardan Evvel hükümet ve devletin Halk ve Hususi yatırımlarda Türk lirasını kullanması gerektiğini belirten Kahveci, TV5 ekranlarından şu konuşmayı yaptı:

“Sayın Cumhurbaşkanım lütfen bütün ‘Halk Hususi İşbirliği ile Yürütülen Projeleri’ni, devletin Hususi sektöre yaptırdığı kamusal malların ücretlerini, Osmangazi Köprüsü’nü, İstanbul-İzmir otobanını, İstanbul Havalimanı’nı, Şimal Anadolu otobanını, Yavuz Selim Köprüsü’nü, Çanakkale Köprüsü’nü, havalimanlarını bütün Halk Hususi işbirliği projelerinin ücretlerini, lütfen Türk lirasına çevirelim.

Lütfen Kent hastaneleri garantilerini, lütfen kamunun yaptığı bütün işleri dolar üzerinden alalım, hatta ve hatta mahkemelerini de 2015 yılında Londra’yı yetkili kıldığımız Tahkim Mahkemelerini de Tekrar Türk mahkemelerine verelim, Tekrar Türkiye’ye hukuku, Türkiye adaleti, Türk yargısı burada etkin olsun, paraları da TL olsun. Lütfen bütün Halk hizmetlerini TL’ye çevirelim.

Osmangazi Köprüsünü, Avrasya Tünelini, Yavuz Selim Köprüsü’nü, otobanları, Kent hastanelerini dolar euro olmaktan çıkaralım.

Lütfen devletimiz hükümetimiz yapmış olduğu hizmetleri bir an Evvel TL’ye çevirsin yoksa Ters takdirde vatandaşa veya ekonomiye işadamlarına kullanın demenin farklı anlamı olur veya izah etmekte zorlanırız lütfen bütün hizmetleri TL’ye çevirelim.”

“TL’yi ilk Evvel siz kullanmaya başlayın” / Zenpara Haberler Kategorisi altında yayınlanmıştır.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1643 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*