TLREF’e dayalı banka dışı ilk ihracı Deniz Leasing gerçekleştirmiş oldu

Deniz Leasing, Türk Lirası Gecelik Referans Faiz Oranı (TLREF) bazında finansman bonosu ihraç eden banka dışı ilk ihraççı oldu. Deniz Leasing'in söz mevzusu gün (16 Eylül 2019) yayınlaması beklenen 150 milyon TL olması planlanan tahvil ihracı talebinin beklenenden yüksek olmasına Rağmen, talep tutarı 250 milyon TL olarak gerçekleşti.

DenizBank Hususi Bankacılık ve Yatırım Grubu Genel Müdür Yardımcısı Cem Önenç, Borsa İstanbul Repo-Ters Repo Düzgüsel Sipariş Piyasası en yüksek faiz piyasası ve buna dayanarak TLREF'in referans faiz olarak öneminin daha da artacağını belirtti. Önenç, Türk Lirası'nın kısa vadeli referans faiz oranının ve bu mevzuda Borsa İstanbul tarafınca sunulan endeksin yatırımcıların Oldukca ilgilendiğini ve daha yaygın bir kullanım alanı bulmaya başladığının bir göstergesi bulunduğunu belirtti.

21 senelik Gözlem ve sektöründe büyüklüğü ile birçok ilke imza atan Deniz Leasing, bu alanda bir ilke imza attı. Deniz Leasing'in söz mevzusu gün (16 Eylül 2019) yayınlaması beklenen 150 milyon TL olması planlanan tahvil ihracı talebinin beklenenden yüksek olmasına Rağmen, talep tutarı 250 milyon TL olarak gerçekleşti.

dönüşü, referans veriminden 40 baz puan daha yüksekti

17 Haziran 2019 tarihinde Borsa İstanbul tarafınca hesaplanmaya başlanan Türk Lirası O / N Referans Oranı (TLREF); Finansal türev araçlar, borçlanma araçları ve çeşitli finansal sözleşmelerde dayanak varlık ya da referans noktası olarak kullanılabilecek Türk Lirası'nın kısa vadeli referans faiz oranını yerine getirmek için oluşturulmuştur.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel data verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 901 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*