TL varlıklarda pozitif seyir sürebilir haberi

Bugünün Mühim haberleri konusunda TL varlıklarda pozitif seyir sürebilir haberi başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Düne pozitif seyirle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde de gücünü korudu ve %1.2 artışla 1,189 seviyesinden kapanış yaptı. İşlem hacmi tarihi seviyelerde 31.3 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse Dahil olan 65 Pay Kıymet kazandı, 32 Pay ise Kıymet kaybetti.

Dolar/TL kuru 7.93, risk primi CDS ise 525 seviyesinde bulunuyor. Güne başlarken yurtdışı vadeli piyasalarda negatif bir görüntü hakim.

Küresel çapta Olay sayılarının artmaya devam etmesi, aşı çalışmalarının sekteye uğraması ve mali teşvik paketlerinin gecikmesi piyasalarda baskı yaratıyor. Özellikle ABD’de başkanlık seçimi öncesinde oynaklığın yüksek olması normal ancak ekonomik aktivitenin yeniden duraksadığı Nihayet dönemde teşvik paketlerinin de gecikmesi ekstra bir negatif görüntü oluşturuyor. Nihayet olarak Avrupa’da artan Olay sayıları sebebiyle bazı ülkelerde kısıtlamalar genişletildi, Cumartesi gününden itibaren de Paris ve birkaç büyük şehirde sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Bu ortamda Pay endeksleri gerilerken, özellikle tahvil tarafına yeniden giriş izleniyor. ABD 10 yıllık tahvil faizi yeniden %0.72 altına geriledi. İçeride ise nispeten Kuvvetli bir seyir izliyoruz. Dün, Reis Recep Tayyip Erdoğan, Karadeniz’deki doğalgaz rezervine ilişkin açıklamalar yaptı ve bu rezervin yukarı revize edilebileceğini belirtti. Cumartesi günü revize rakamın açıklanması bekleniyor. Bu gelişme ile Birlikte TL varlıklarda pozitif seyir sürebilir.

BIST-100 endeksinin güne yatay başlangıç yapmasını bekliyoruz. 1,180 destek haline gelirken 1,200 hedefimizi koruyoruz, 1,170 seviyesini ise kısa vadeli Zarar-kes seviyesi olarak belirliyoruz.

Vatan içi pozitif ayrışırken, küreselde risk iştahı baskı altında

Küresel piyasalarda teşvik paketi takip ediliyor

Borsada negatif başlangıç bekleniyor

Borsada kullanılan kredi miktarı 4 milyarı geçti

Borsanın hızlı hisselerine iyi Durum raporu

 


Zenpara Para ve Finans konusunda en büyük yardımcınız.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Pay senetleri Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 866 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*