Ticaret Savaşı Kötü Vurdu, Çin Ekonomisi 27 Yıldan Beri En Düşük Büyümeye Geriledi

“Çin ekonomisi Nisan-Haziran döneminde yüzde 6,2 oranında büyüdü. Bu durumda keşke bu kadar büyüyebilseydik ..

Çin ekonomisinin nisan-haziran döneminde yüzde 6,2 büyüdü. Keşke bu kadar büyüyebilseydik. Sonuçta, Türkiye Ocak-Mart arası büyüme sadece% 1.3! Ancak Çin'e gelince,% 6'ya gerileyen üç aylık (yıllık bazda) büyüme asgari düzeyde. Aynı zamanda, Çin'in yıllardır büyümesine eğilen dünya ekonomisi için de kötü bir haber. Daha sonra, Çin hakkında medyanın görmediği bazı iyi rakamlara işaret ediyor. Mesele, fabrika siparişlerinde, sınai üretimde ve ihracatta Mühim bir artış oldu…

Neden herkes, hatta Çin hükümeti bile Çok karamsar? Neden yok. Bu büyümenin en kötü çeyreği olduğundan, O büyümesinin her ikisinin de 1992'de gerçekleştiği, yukarıda belirttiğimiz gibi, her ikisinin de belirli bir rakamın bir defalık toparlanmasından şüpheleniliyor. [19659002] Peki bu dünya ekonomisi ve hatta Türkiye için ne anlama geliyor? [19659002] Cüneyt Akman'ın bu konuyu tartıştığı makalesi şöyle: "/> Çin'in 2. çeyreğinde bir büyümesinin 2. dünyaya verdiği mesaj nedir?

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1678 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*