Tıbbi Aygıt ve malzeme fiyatlarında iyileştirme

Tıbbi cihaz ve malzeme fiyatlarında iyileştirme

Yeni Sağlık Uygulama Tebliği Resmi Gazetesinde (SUT) yayınlanan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tıbbi Aygıt ve sarf malzemesi fiyatlarının yeniden tanımlandığını, 1663 tıbbi Aygıt ve sarf malzemesi fiyatının 731 milyon liralık bir iyileşme olduğunu açıkladı.

Bakan Selçuk, Genel Sağlık Sigortası hizmetlerinden etkin bir şekilde yararlanabilmek için vatandaşlarımıza pazar koşullarının değişmesi nedeniyle vatandaşlarımızın ihtiyaç duyduğu tıbbi Aygıt, malzeme ve ilaçların fiyat güncellemelerine gittik. Sosyal Güvenlik Kurumumuz tarafından ödenen fiyatları artırarak, vatandaşlarımızın Sağlık hizmetlerine, ilaçlara ve tıbbi cihazlara ve malzemelere erişmelerini kolaylaştırıyoruz. ”

Evde kullanılan 62 tıbbi cihaza 415 milyon liralık iyileştirme yapıldı
Sosyal Güvenlik Kurumu Bakanı (SGK), Bakan Selçuk’un, oranının yüzde 62’sinin harcadığı malzemeler için ödenecek para miktarını artırdı Tıbbi malzemelerin yüzde 10 ile yüzde 350 arasında değişen 415 milyon lira artarak arttığını söyledi. Böylece, vatandaşın ödemek zorunda olduğu Ayrım ücretlerinin birçok Mahsul için ortadan kaldırıldığını ve hastaların tercihine göre farklı özelliklere sahip bazı ürünlerde Ayrım ücretinin asgariye indirildiğini sözlerine ekledi.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 397 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*