Tıbbi Aygıt ve araç-gereç fiyatlarında iyileştirme

Tıbbi cihaz ve malzeme fiyatlarında iyileştirme

Yeni Sıhhat Uygulama Tebliği Resmi Gazetesinde (SUT) gösterilen Aile, Emek harcama ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, tıbbi Aygıt ve sarf malzemesi fiyatlarının tekrardan tanımlandığını, 1663 tıbbi Aygıt ve sarf malzemesi fiyatının 731 milyon liralık bir iyileşme bulunduğunu deklare etti.

Bakan Selçuk, Genel Sıhhat Sigortası hizmetlerinden etkin bir halde yararlanabilmek için yurttaşlarımıza pazar koşullarının değişmesi sebebiyle yurttaşlarımızın gerekseme duyduğu tıbbi Aygıt, araç-gereç ve ilaçların fiyat güncellemelerine gittik. Toplumsal Güvenlik Kurumumuz tarafınca ödenen tutarları artırarak, yurttaşlarımızın Sıhhat hizmetlerine, ilaçlara ve tıbbi cihazlara ve malzemelere erişmelerini kolaylaştırıyoruz. ”

Evde kullanılan 62 tıbbi cihaza 415 milyon liralık iyileştirme yapılmış oldu
Toplumsal Güvenlik Kurumu Bakanı (SGK), Bakan Selçuk’un, oranının yüzde 62’sinin harcamış olduğu malzemeler için ödenecek para miktarını artırdı Tıbbi malzemelerin yüzde 10 ile yüzde 350 içinde değişen 415 milyon lira artarak arttığını söylemiş oldu. Böylece, vatandaşın ödemek zorunda olduğu Fark ücretlerinin birçok Mahsul için ortadan kaldırıldığını ve hastaların tercihine gore değişik özelliklere haiz bazı ürünlerde Fark tutarının asgariye indirildiğini sözlerine ekledi.

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1068 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*