THY:  Kapasite problemleri, sınırı olan gelişme, maliyet artışı

Hedef fiyatımızı düşürüyoruz, sadece BU tavsiyemize uyuyoruz

Filo geliştirme projeksiyonumuzdaki aşağı yönlü gözden geçirme ve çarpan analizimiz sebebiyle THYAO için hedef fiyatımız önceki 22.0TL’den düşüyor. Onu 15,8TL’ye düşürüyoruz. THY’nin, öngörülemeyen gelir gelişimi ve kapasite sorunlarının yanı sıra İstanbul Havaalanına taşınma sebebiyle oluşan maliyet artışları sebebiyle Türk Hava Yolları’nın operasyonel performansını bastırmaya devam edeceğine inanıyoruz.

Öte taraftan, Boeing MAX’lerin 2020 sonuna kadar tekrardan tahmin edilmesini bekliyoruz, ilk Evvel ASK (kapasite) projeksiyonlarımız için potansiyel yükselişe işaret ediyor. Nitekim, Türk Hava Yolları’na nazaran; Haziran sonunda duyuru edilen filo geliştirme planı, 20 MAX’in sonuna kadar 48 MAX (12 Tayyare Dahil) filoya teslim edilecek.

THYAO için yeni hedef fiyatımız% 37 potansiyele işaret ettiğinden,

Hisse 2019T 6.6x Şirket Kıymeti / FAVÖK çarpanı internasyonal benzer şirketlere nazaran 5.6x çarpan olurken, 2020T 5.2x çarpan benzer şirket averajına kıyasla çarpan.

Tahminlerimizdeki aşağı yönlü gözden geçirme

2Ç19 mali sonuçlar yayınında, THY yönetimi 2019’un Var hedeflerini Ağustos ayının / eylül ayı sonunda açıklayacağını belirtti. yolcu beklentilerinde gözden geçirme, ASK gelişme ve satış geliri hedefleri. önceki% 22-24 bant için marj koruyabilir. Firmanın resmi ilanından Evvel 2019 yolcu tahminimiz 75 milyon idi (önceki: 77 milyon), ASK gelişme tahminimiz% 2 (önceki:% 7), durağan(durgun) birim gelir tahmini (önceki:% + 2) ), yakıt dışı CASK (birim)% 8’lik artış tahminimizi (önceki:% + 5), satış gelirlerimizi 13.1 milyar dolar (önceki: 13.7 milyar dolar) ve FAVÖK tahminlerimizi 2 milyar dolar (% 13.7 milyar) olarak revize ettik. önceki: 2.3 milyar dolar).

2019 yılındaki net borcun pozisyonunun, firmanın beklentisiyle tutarlı olarak 11 milyar dolar bulunduğunu tahmin ediyoruz. 2020 yılı için, tahmini 78 milyon yolcu ile% 7 ASK’nın 14.2 milyar $ ‘a yükseleceğini tahmin ediyoruz. Birim gelirlerde% 1,4 artış ve yakıt dışı birim harcamalarda% 0,4 artış öngörüsünün bir sonucu olarak, THY’nin 2020 FAVÖK marjında% 1,1 puanlık bir iyileşme öngörüyoruz.

Boeing MAX’ların 2020 sonunda Yine uçmaya başlayacağını tahmin ediyoruz.

(FAVÖK: Brüt Kazanç) – Genel Yönetim Maliyeti – Satış Pazarlama Maliyeti + Amortisman)

Devam Eden Boeing MAX Airbus NEO teslimatlarındaki Problem ve gelişmeler filo gelişimini değiştirecek

Toplam 211 Tayyare (50 geniş gövdeli; Gövde; 3 kargo) teslimatı. 2019 senesinde planlanan 37 Tayyare teslimatından THY yalnızca 19 uçağı (6 geniş Gövde + 5 MAX + 7 NEO + 1 kargo) teslim ederken, iniş meydana getiren MAX’ları (yere inen 12 MAX: 7, 2018’de teslim edildi; 5 (2019’da teslim edilir) ve Airbus 321, NEO’ların teslimindeki gecikmeler sebebiyle yalnız 12’sini uçurabilir.Ek olarak, THY yalnız 28-31 uçağı (14 geniş gövdeli + 12/15 NEO +) çıkarabilir.

THY yönetimi, Boeing MAX’taki probleminin uzun Zaman alması durumunda

filodan çıkarmayı planladıkları uçağı bir süre için tutabileceklerini belirtir. kapasite sorunlarının üstesinden gelmek ve operasyonel yada kısa vadeli Tayyare kiralama yöntemlerini kullanmak için

İş Yatırım Araştırma raporundan alıntı

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1643 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*