Tether, USDT’yi Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) Ağlarında Başlatacağını Duyurdu • ZenparaBugünün Önemli Kripto Para , Coin ve Altcoin haberleri mevzusunda Tether, USDT’yi Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) Ağlarında Başlatacağını Duyurdu • Zenpara başlıklı yazıyı aşağıda bulabilirsiniz.

Tether, USDT stablecoin’ini Polkadot ve Kusama ağlarında başlatacağını duyurdu. Parachain’ler beklemede olduğundan başlangıç programı hemen hemen belirlenmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Parachain’ler, Polkadot ekosistemi (Polkadot ve Kusama) içinde paralel çalışan bağımsız blokzincirleridir. Birbirleriyle ve ek olarak köprüler kullanarak Ethereum şeklinde harici ağlarla etkileşime girebilirler. Bu esneklik, blokzincirlerinin ölçeklenebilirlik, güvenlik ve beraber çalışabilirlik sorunlarının ele alınmasına Muavin oluyor.

Tether ilk olarak Polkadot’un deneysel ağı Kusama’da başlatılacak. Projelerin Polkadot’ta dağıtım için hazırlanmasına Muavin olan Kusama, Substrate (bir blokzinciri geliştirme kiti) kullanılarak oluşturulmuştur ve Polkadot ile neredeyse aynı kod tabanına haizdir.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, Tether’in “büyük olasılıkla Statemint piyasaya çıktıktan kısa bir süre sonrasında Statemint parachain’inde başlatılacağını” söylemiş oldu.

Statemint, Polkadot geliştiricisi Parity Technologies tarafınca geçen ay tanıtılmıştı. Polkadot ve Kusama ağlarında stabilcoin şeklinde varlıkları dağıtmak için işlevsellik sağlayacak ve kullanıcılara daha düşük ücretlerle işlem yapmalarına İmkan sağlayacak. Ardoino şunları söylemiş oldu:

“Statemint’in önümüzdeki birkaç ay içinde lansmanını bekliyoruz. Sadece yol haritası hemen hemen kesinleşmedi ve bundan dolayı bunların hepsi hala planlama aşamasında.

Kusama’ya da bakmaya devam ediyoruz. Kusama kuramsal olarak, daha Statemint resmi olarak yayınlanmadan Evvel Tether’i parachain’ler üstünde denememize izin verecek.”

Tether’in Kusama ve Polkadot’ta planlanan USDT lansmanı, stablecoin’i toplam on ağda kullanılabilir hale getirecek. USDT şu anda Ethereum, Solana, Algorand, EOS, Liquid Network, Omni, Tron ve Bitcoin Cash‘in Standard Ledger Protocol’ü üstünde yayında.

The Block verilerine nazaran Ethereum, 43 milyar doları aşan piyasa değerine haiz dünyanın en büyük stablecoin‘i USDT için popüler ağ olmaya devam ediyor. Ethereum’da ortalama 23 milyar dolar değerinde USDT ihraç edildi. Onu ise, ortalama 20 milyar dolar değeriyle Tron izliyor. USDT hemen hemen Başka ağlarda Oldukca ilgi görmedi.

Tether, USDT’nin Polkadot’taki ilk stablecoin olmasını hedeflediklerini söylüyor. Ardoino, “Parachain yapısı ile Polkadot, gelecek yıllarda Önemli seviyede gelişme potansiyeline haiz. Bu gelişme, yüksek ölçeklenebilirlik seviyesinden kaynaklanacak” şeklinde konuştu. 

Dünyanın en Oldukca işlem gören ve en güvenilir kripto para borsası olan Binance da bitcoin , ethereum , cardano , monero ve birçok değişik kripto para alım satım işlemlerinizi Türkçe olarak gerçekleştirebilirsiniz. %10 komisyon indirimi ile Binance’a kaydolmak için tıklayın.

“Bu sayfada bitcoin, ethereum, ripple, altcoin ve dieğr kripto paralar ile ilgili herhangi bir Al sat yönlendirmesi ve yatırım tavsiyesi bulunmamaktadır.” Zenpara Kripto Coin Haber Servisi

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz mevzusu içerik bazı alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif yada ayrıcalık talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden yada kontakt sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Borsa ve Hisse senetleri Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve içsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2165 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*