TCMB’deki Görevden Alma Piyasaları Etkisinde bırakır? Yabancı Basın ve Yatırımcılardan İlk Yorumlar…

 

NEW YORK TIMES ‘DEN: TL düşebilir!

En Önemli ABD gazetesi New York Times, internasyonal baskılar sebebiyle dünya kamuoyunu da etkiliyor. İşte bu NYT’de, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı, Çetinkaya’nın görevden alınmasına ilişkin bir yazı yayımladı. Peter S. Goodman şu şekilde yazıyor: için Büyük borçlu Türk şirketleri için, düşük faiz teoride borç yükünü azaltmalı. Sadece, düşük faiz oranları muhtemelen TL’nin kıymetini düşürecektir; £ GBP’yi kazanan şirketlerin dolar borcu Önemli seviyede büyüdü “ifadeleri kullanıldı.

New York Times (NYT),” Merkez Bankası’nın lideri, güvenirliği reddetmeyi seçti. bankanın bu kararının güvenilirliğini ‘yeni bir Vuruş düşürdü’; yorum yapmış oldu. Makalede, Çetinkaya’nın zorlayıcı ekonomik krizden sonraki dönemde beklenen oranın düşmesine Rağmen, Türkiye’nin tehdit tehdidinde bulunmuş olduğu açıklandı.

Bloomberg YABANCI YATIRIMCILAR YORUMLARI ile toplandı

International Bloomberg, büyük yatırım bankalarında, analistlerde yer edinen haberlerle derlendi ve yorumcunun görevden alma kararını pazarladı. Sadece kim bilir en önemlisi, raporun başlığı: Merkez Bankası’nın saygınlığı Bloomberg tarafınca yayımlanacak. Hab

Medley Global Danışmanları & # 39; haberlerde kıdemli analist Nigel Rendell işten çıkarmaya

baktığımızda, Türkiye’nin fonlar için fena bir gelişme bulunduğunu ve Merkez Bankası’nın operasyonlarının Erdoğan’ın gerçeği en iyi bildiğini düşündüğü için kafasını karıştığını deklare etti tahmin edemiyorum! Bu hamle, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasını enflasyona tam olarak düşmeye başladığınız ve güvenilirliğini tehlikeye attığınız yere koyar.

TD Göç eder Kıymetler Yatırım Bankası Gelişmekte Olan Piyasalar Stratejisi Direktörü Cristian Maggio, şu şekilde diyor:

Liranın Pazartesi günü Kıymet katacağına neredeyse eminiz.

Erdoğan’ın faiz oranlarını düşürmek için bu şekilde bir girişimde bulunmuş olduğu açık. Ters takdirde, bir Yıl Evvel Çetinkaya’yı görevden almazdı. Kısa vadeli faiz oranları düşebilir, sadece uzun vadeli oranların ters yönde Devinim etmesi muhtemeldir. Potansiyel tüketici fiyat endeksinde iç duraklama ve tekrardan canlanma olmasını bekliyoruz.

Rabobank, Hollandalı Stratejist Piotr Matys,

‘nin Ani işten çıkarılması para politikalarını yöneten herkesi hatırlattı. Merkez Bankası’nın güvenilirliğini baltalamak için bir karar alındı.

Bu kararın Olumlu bir yönü var ise, yatırımcılar piyasaları Pazartesi günü tekrardan açılıncaya kadar Tüm hafta sonu süresince Mümkün neticeleri değerlendirebileceklerdir.

Japonya merkezli Nomura International Demir’e inanıyorum:

Daha Evvel büyük bir bankanın Gömü Yönetimi’nde Vazife meydana getiren Merkez Bankası Reis Yardımcısının bu Vazife için hazırlıklı olmadığı açıktı.

Londra merkezli Bluebay Varlık Yönetimi Stratejisti Timothy Ash: [19659003] Çetinkaya, faiz oranlarını yeterince süratli kesemediği için kovuldu. Merkez Bankası Başkanı, faiz oranlarının cumhurbaşkanlığının taleplerine nazaran değişeceği fikrinin yerini aldı. Netice olarak, neredeyse Tüm yorumlar TCMB’nin kredibilite yitirilmesine ve bu pozisyonun empoze edilmesinin belirsizliğine ya da yüksek faiz indirimi beklentisine bağlı olarak kaybedilmiştir. Bu oranın artacağı ve Türk lirasının Kıymet kaybetmiş olduğu üstünde durulduğu görülüyor.

**

Normal olarak, bunlar yalnız kelimeler … aslına bakarsak, bu ve yatırım grupları ve bilhassa de Türkiye’deki yeni Merkez Bankası yönetimi benzer biçimde davranacaklarını iyi mi söyleyeceklerinden daha Önemli. 39; s Iktisat yönetimi, Mümkün bir para biriminin parayla iyi mi başa çıkılacağı mevzusunda eleştiri öneme haiz. Naturel ki, bazı önlemler dikkate alınmalıdır. Her halükarda, Pazartesi sabahının garip ve Güç bir mücadeleye Tanık olması sürpriz değildir.

 

Zenpara – Para, Finans, Iktisat ve Forex Mevzularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve tinsel mevzularda yönlendirmez, yalnızca Genel informasyon verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1664 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*