TAV Havalimanları'ndan 61,3 milyon euro net kar

TAV Havalimanları, yılın ilk yarısında 61,3 milyon Euro net kar bildirdi

TAV Havalimanları açıklamasına göre, TAV Havalimanları, 345 milyon Euro ciro ve ilk olarak 61,3 milyon Euro net kar bildirdi. yılın yarısı. Şirketin küresel ayak izi 28 ülkede 90 havaalanına ulaştı.

TAV Havalimanları CEO'su Sani Şener, açıklamalarında açıklamada bulunmuştu: 6 Ticari uçuşların 6 Nisan 2019 tarihinde sona ermesinin ardından, Şirket, Atatürk’te sorumluluklarını yerine getirdi. Operasyonel süremiz sona ermeden Evvel Atatürk Havalimanı'nın kapatılmasından kaynaklanan kar kaybı. o Vakit sonucun yakında netleşmesini bekliyoruz. "

Türkiye'de ilk yarıda havaalanlarında zayıflama olurken, iç hatlarında trafik sıkışıklığı yaşanırken, Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısındaki artış yüzde 11, uluslararası yolcunun yüzde 27 oranında arttığını dile getirdi" dedi. [19659002] Hem Şener Havaalanları hem de yurtdışındaki Kuvvetli turizm portföyüne finansal açıdan oldukça iyi bir yol yansıttığını bildirdi.

Atatürk Havalimanı Dış toplam ciro yüzde 9 artarak 345’e ulaştı. 2019'un ilk yarısında 1 milyon avro Şener şöyle dedi:

"Bu büyümede, TAV Havalimanları Hususi yolcu salonu işletmeciliği hizmeti olarak faaliyete geçti. TAV ​​Operasyon Hizmetleri'nin yaptığı Nihayet yatırımlarla, küresel ayakizimiz Brezilya'dan Şili'ye genişledi. Danimarka’dan Kenya’ya ve 28 ülkede 90 havaalanına ulaştı.
Bu düşüşü etkileyen en Mühim Öğe olan 2 – 127 milyon avro, Mayıs 2018’de portföyde yer alan Antalya’nın ilk çeyrek finansal sonuçları 2018 mali tablolarımıza ve ATÜ’deki düşüşe yansımıyor; Atatürk Havalimanı kapanması nedeniyle katkı payı Net k Atatürk Havalimanı'nın kalkması nedeniyle kazancımız yüzde 34 düşerek 61 milyon avroya ulaştı.
Portföyümüzdeki yedi ülkede 14 terminal operasyonunun operasyonel ve finansal performansı artmaya devam ediyor. Sadece terminal işlemleri açısından ciroda yüzde 10'luk bir artış ve 2019'un ilk yarısında FAVÖK'te yüzde 14'lük artış kaydettik. Atatürk Havalimanı'nın portföyümüzden ayrılmasından sonra operasyonel kaldıraç etkisini Başka küçük işletmelerde görmeye başladık. Etkinlik gösterdiğimiz ölçekli havaalanları. Bu nedenle, gelecekte organik ve inorganik büyümenin etkilerinin artmasını bekliyoruz. Var havaalanı portföyümüzün trafik büyümesini Devamlı yenilikçilik ve aktif pazarlama ile arttırırken, Sert yatırım kriterlerimiz doğrultusunda hissedarlarımız için Kıymet yaratacak inorganik büyüme fırsatlarına odaklanmaya devam ediyoruz. Bütün çalışanlarımıza, hissedarlarımıza ve iş ortaklarımıza TAV Havalimanları'na (19659007) başlı başına Kıymetli katkıları ve destekleri için teşekkür ederim. ("Seviye", function () {
window.fbAsyncInit = function () {
fb.init ({
appId: & # 39; 1089607367826705 & # 39 ;,
xfbml: true,
sürüm: & # 39; v2.6 & # 39;
});
};

(işlev (d, s, id) {
var js, fjs = d.getElementsByTagName (s) [0];
if (d.getElementById (id)) {
dönüş;
}
js = d.createElement (ler);
js.id = id;
js.src = "http://connect.facebook.net/en_US/sdk.js";
fjs.parentNode.insertBefore (js, fjs);
} (Belge, & # 39; komut dosyası & # 39 ;, & # 39; facebook-jssdk & # 39;));
});

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 651 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*