TAV Havalimanları, ilk 6 ayda 11,4 milyon yolcuya hizmet verdi

TAV Havalimanları'nın hizmet verdiği yolcu sayısı, ticari yolcu trafiğinin Nisan ve Mayıs aylarında salgına bağlı olarak durması nedeniyle yılın ilk yarısında yüzde 70 oranında azaldı. Seyahat kısıtlamalarının kademeli olarak ortadan kaldırılmasıyla şirket, Etkinlik gösterdiği havaalanlarının çoğunda Tekrar Bütün yolculara hizmet vermeye başladı.

TAV Havalimanları, yılın ilk altı ayında toplam 11,4 milyon yolcuya 6,8 milyon Vatan içi ve 4,7 milyon uluslararası yolcu sağladı. Görev yaptı. Şirketin bu dönemde konsolide cirosu 141,9 milyon avro olarak gerçekleşti.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, “2020'nin ikinci çeyreği, Covid-19 Salgını kaynaklı sokağa çıkma yasağı ve seyahat kısıtlamalarından geçti. Seyahat kısıtlamalarından en Çok etkilenen sektör havacılıkta ikinci çeyrekte uluslararası yolcu trafiği dünya genelinde neredeyse sıfır kaldı. Bu kısıtlamaların etkisiyle, 2020 yılının ilk yarısında TAV Havalimanları'nın hizmet verdiği yolcu sayısı bir önceki yıla göre yüzde 70 azaldı.

söz konusu gün itibariyle havaalanlarımızın çoğu ticari yolcu trafiğine açıldı. Hala kısmen hizmet veren Gürcistan'daki limanlarımızın Eylül ayında tamamen açılmasını bekliyoruz. Medine Havalimanı da iç trafiğe açıldı, ancak uluslararası uçuşların yeniden açılma tarihi henüz belirlenmedi.

Bütün havalimanlarımızda uluslararası trafiğin Art dönüşü için Anne sorun, ülkeler arasındaki uçuş yasaklarının kaldırılmasıdır. Ülkeler sınırlarını karşılıklı olarak açtıktan sonra havalimanlarımızda yolcuların artışı başladı. Anne pazarımız İngiltere ve Rusya'dır ve Türkiye sınırındaki ticari yolcu trafiğine yeniden açılmıştır. Covidien-19, Türkiye'nin Avrupa Birliği'nden misafirlerini ağırlamaya hazır olduğu salgını yavaşlatmakta oldukça başarılı bir uygulama sergiliyor. AB ülkeleri ile karşılıklı trafiğin başlamasıyla toparlanma süreci de hızlanacaktır.

Şirket olarak içinde bulunduğumuz küresel krize hızlı ve kararlı bir şekilde tepki verdik. İlk olarak giderlerimizi azaltmak Çok önemliydi. Bu bağlamda yüzde 32'lik bir maliyet indirimi elde ettik. Bu nedenle, özellikle çalışanlarımıza ve iş yapan taşeronlarımıza teşekkür ediyorum. Kriz süreçlerinde maliyetleri azaltırken, yönetimin en Mühim görevi paydaşlar, ortaklar, yatırımcılar ve çalışanlar arasında en uygun maliyetli önlemleri en adil şekilde almaktır. Bu konuya Çok dikkat ederek elimizden geleni yaptık. Aynı zamanda, iş yaptığımız idareler 'salgın hastalık' esasına göre. gelir kaybımızı karşılamak için her ülkedeki mücbir Neden (mücbir Neden) maddelerinden biri olan madde. Gerekli uygulamaları yaptık. Her sözleşmenin içeriğine göre, bu kayıpları Vakit uzatımı, kira gecikmesi veya Başka yöntemlerle karşılamak için de çalışıyoruz.

Bu dönemde, Covid-19'dan Evvel duyurduğumuz Almatı Havalimanı'nın devralımını tamamlamak üzereyiz. Almatı Havalimanı'nın satın alımını üçüncü çeyrekte tamamlamayı hedefliyoruz. Almatı, ikinci çeyrekte Mühim miktarda kargo trafiği elde etti ve gelir kompozisyonu açısından defansif özelliklere sahip olduğunu gösterdi. Sözleşme yenileme riski ve sınırlı çalışma süresi gibi kısıtlamaları olmayan bu havalimanı, portföyümüze Mühim katkı sağlayacaktır. Almatı Havalimanı'nın Yeni İpek Yolu'nun hava yoluyla hızlı kargo operasyonları için Mühim bir merkez olacağı açıktır. Var 6.5 milyon yolcunun yeni yatırımlarla Mühim ölçüde artacağını da gözlemliyoruz. Almatı'nın, işlemin kapanması ve 2019 seviyelerine ulaşan trafik ile TAV Havalimanları'nı değerlendirmek için kullanılan çarpanlar üzerinde Müspet bir etkisi olmasını bekliyoruz.

Şirket olarak bu krize Çok Kuvvetli bir bilanço yapısı ile girdik. Bilanço gücümüz ile Almatı'nın satın alınmasıyla şirketimizin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz. Eşi görülmemiş tarihsel dönemlerden geçiyoruz, ancak paydaşlarımızın, çalışanlarımızın ve yatırımcılarımızın desteğiyle, bu krizden öncekinden daha Kuvvetli bir şekilde çıkacağımıza inanıyorum. Bütün bu çalışanlarımıza, hissedarlarımıza ve iş ortaklarımıza, bu Güç zamanlarda şirketimizden alıkonmadıkları sonsuz destekleri için teşekkür etmek istiyorum. ”

ÖZET FİNANSAL VE OPERASYONEL BİLGİLER

(milyon euro) 1H19 1H20 % değişim
Konsolide ciro 339.5 Konsolide ciro [196590339] Konsolide ciro 339.5 141.9 339.5 141.9 339.5 141.9 339.5 141.9 339.5 [1965125890] FAVÖK 116.6 (9.6) Ad
FAVÖK marjı (%) % 34.4 Ad Ad
Devam Eden Faaliyetlerden Net Kar [19659025] 14.8 (146.9) Ad
Sabit Faaliyetlerden Net Kar 46.5 (3.2) Ad
Toplam Net Kar 61.3 ( 150.2) name
Yolcu sayısı (mn) 38.2 11.4 % -70
– Uluslararası hat 21. 4 ] 4.7 % -78
– Dahil hat 16,8 1665 6,8 -% 60

* * TAV İstanbul verileri değil Ciro ve FAVÖK Dahil edilmiştir. . Aynı şekilde İstanbul Atatürk Havalimanı da yolcu numaralarına Dahil değildir.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 2451 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*