Tarımsal Destekler Belirlendi

Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) Dahil olan çiftçilere bu Sene için ödenecek tarımsal destekler açıklandı. Türkiye Tarım Havzası Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale dekara 19 kilo mazot, 8 kilo gübre Dahil 27 kilo destek sağlayacak.
"2020 yılında Tarımsal Destekleme Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Yapılacaktır", Resmi Gazete'de mükerrer sayıları yayımlandı.

Buna göre, Türkiye Tarım Havzası Üretim ve Destek Modeli kapsamındaki çiftçiler Dahil ÇKS, hektar başına buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için 19 pound mazot ve 8 pound olmak üzere toplam 27 pound gübreler olmak üzere 66 lira çeltik, tohum pamuk 62 lira motorin ve 4 lira gübre, nohut için 22 lira, kuru fasulye, mercimek 26 lira mazot ve 4 lira gübre, 27 lira patates ve 4 lira gübre. 30 lira, 26 lira yağ ayçiçeği, soya 26 lira mazot ve 4 lira gübre, 25 lira mazot ve 4 lira gübre mısır, soğan, kanola, aspir, taze çay, fındık K, yem bitkileri için 21 lira, 17 lira mazot ve gübre için 4 lira, zeytin ve Başka ürünler için 19 lira, mazot için 15 lira ve gübre için 4 lira nadasa için dekara 8 lira yakıt desteği sağlanacak.

Toprak analizi desteği olarak, en az 50 dekar ve üzeri Tarım arazilerinde yetkili toprak analiz laboratuarlarına her 50 dekar arazi için analiz başına 40 lira verilecek.

Kategorilerine göre organik Tarım için. Dekar başına 5 ila 100 lira arasında destek ödemesi yapılacak.

– Arıcılara kovan başına 10 lira destek

Arıcılık Kayıt Sistemi ve Organik Tarım Bilgi Sistemine kayıtlı kovanlar için arı yetiştiriciliği yapan çiftçilere kovan başına 10 lira verilecek,

Mala destek Tarım uygulamaları da kategorilerine göre dekar başına 10 ile 150 TL arasında değişecek. Küçük aile işletmelerine destek olmak üzere dekar başına 100 TL ödenecek. Sert organik-organomineral gübre desteği kapsamında dekar başına 10 lira destek ödemesi yapılacak. Geleneksel zeytinliklerin rehabilitasyonu kapsamında dekara 100 lira destek verilecek.

– Havzalarda yetiştirilen ürünler için destekler

Ayrım ödemeleri kapsamında belirlenen havzalarda yetiştirilecek ürünlere verilecek destekler de belirlendi. 110 kuruş pamuk, 60 kuruş soya, 55 kuruş aspire, 3 kuruş mısır, 10 kuruş buğday, arpa, yulaf, çavdar, tritikale ve çeltik, 80 kuruş zeytinyağı, 13 kuruş taze çay ve 15 kuruş taneli zeytin için.

Su Kısıtlı bölgelerde nohut ve mercimek ekenlere verilen Ayrım ödemesine yüzde 50 ek destek verilecek. Damla sulama, sulanan alanlar dışında mısır tanesine yapılan ödemeleri destekleyecektir.

Türkiye Tarım Havzası Üretim ve Destekleme Dizel ürünleri, Model kapsamında desteklenen ürünlerin havza dışında yetiştirildiği tespit edilmeyen, gübre, farkını ödeyen, sertifikalı tohumluk, esaslı yem ve fıstık tarlalarında gelir desteği verilmeyecektir. verilen.

Desteklerden kişisel, Mahsul, arsa bilgileri ÇKS'de kayıtlı olan ve belirlenen havzalarda bulunan halk, Tarım ve Orman Bakanlığı il ve ilçe müdürlüklerince belirlenerek, desteklenmesi esastır ve yasal süresi içinde yararlanacak kurum ve kuruluşlar dışındaki gerçek ve tüzel kişilere destek uygulamaları yapar.

– Islak çayında Ayrım ödemesi desteği

Islak çay üreticilerine yapılacak Ayrım ödeme desteği, "Çay Tarım Arazilerinin Tespiti ve Bu Alanlarda Çay Üretimi Yapan Üreticiler İçin Ruhsat" Verilecek (19659002) Hasat makinelerinde hasat zamanında Mahsul ve üretim alanlarına uygun hasat makinalarında uzaktan izleme ve verim belirleme sistemlerinin kullanılması için çalışmalar yapılacaktır. .

Zenpara Araştırma

Free Download WordPress Themes
Premium WordPress Themes Download
Download Nulled WordPress Themes
Download WordPress Themes
free download udemy paid course