Tapu harcında Bütün zamanların yıllık rekoru 9 ayda kırıldı

Tapu harcında tüm zamanların yıllık rekoru 9 ayda kırıldı

Ekonomi bölümünde Tapu harcında Bütün zamanların yıllık rekoru 9 ayda kırıldıbaşlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Ocak-eylül döneminde Memleket genelinde 1 milyon 998 bin 541 Adet gayrimenkul (Ev, iş yeri, arsa, tarla) satışı gerçekleşti.

Bu sürede 2 milyon Adet gayrimenkul satışının yanı sıra tapuda bağış, ÖKBA (Ölünceye Kadar Bakma İşlemi), taksim, intikal, şahsi ipotek, zirai ipotek, Ev ipoteği, şahsi ipotek terkini, zirai ipotek terkini, Tür tahsisi, kamulaştırma ve Başka işlemlerle birlikte 7 milyon 841 bin işlem gerçekleştirildi.

Ocak-eylül döneminde satılan yaklaşık 2 milyon Adet gayrimenkul için tapu dairelerinde 371 milyar 77 milyon liralık Kıymet ibraz edildi. ÖKBA, taksim, intikal, şahsi ipotek, zirai ipotek, Ev ipoteği, kamulaştırma ve Başka işlemlerle birlikte ibraz edilen Kıymet 1 trilyon 736 milyar liraya ulaştı.

9 AYDA 13 MİLYAR 445 MİLYON LİRALIK HARÇ GELİRİ ELDE EDİLDİ

9 ayda gerçekleşen satışlardan 13 milyar 445 milyon liralık harç geliri elde edilirken, Bütün işlemlerden sağlanan harç geliri 13 milyar 848 milyon liraya ulaştı. Böylece yılın 9 aylık döneminde Bütün zamanların yıllık rekoru kırılmış oldu. Daha Evvel en yüksek yıllık rakam 11 milyar 291 milyon lirayla 2018’de kaydedilmişti.

Geçen Sene Ev satışlarında yüzde 4 olan tapu harcının yüzde 3’e indirilmesi teşviki Sene sonuna kadar devam etmiş, Sene sonunda elde edilen tapu harcı geliri 10 milyar 924 milyon lira olarak gerçekleşmişti.

Bugünün Mühim Ekonomi haberleri konusunda Tapu harcında Bütün zamanların yıllık rekoru 9 ayda kırıldı başlıklı yazımızı okudunuz.

Zenpara – Para, Finans, Ekonomi ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1642 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*