Surat yüze sınavlarla ilgili flaş gelişme

Bugünün Mühim haberleri konusunda Surat yüze sınavlarla ilgili flaş gelişme başlıklı yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

Gelen Nihayet dakika haberine göre, Okullarda Surat yüze sınavlar ertelendi. Karne notu için sınavlar sömestr tatili sonrasına bırakıldı. Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “İlk-ortaokul öğrencilerinin karne notu ders etkinliği katılım puanı üzerinden olacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız Surat yüze sınavlarla belirleyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Okulda Surat yüze İmtihan yapılmamış öğrenciler için sadece performans ödevleri geçerli olacak ve not ortalamaları belirlenecek. Öğrencilere karne dağıtımı yapılmayacak. 

Surat yüze sınavların yapılacağı net Vakit ise Sağlık Bakanlığı’nın açıklamalarına göre bir Vakit belirlemesi yapılacak. 

BAKAN SELÇUK’TAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili sosyal medyadan bir açıklama yapan Ulusal eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Bu Sene, olağanüstü bir süreçten geçiyoruz. Süreç hızlı değişiyor; kararlar uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor” dedi. 

Bakan Selçuk, “İlk-ortaokul öğrencilerinin karne notu ders etkinliği katılım puanı üzerinden olacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız Surat yüze sınavlarla belirleyeceğiz” dedi. 

 

Zenpara Youtube Kanalına Abone Olun.

____________________________________________________________

Söz konusu içerik birtakım alıntılar içermektedir. Eğer içerikle ilgili herhangi bir telif veya imtiyaz talebiniz bulunuyorsa sayfa altında bulunan yorum bölümünden veya iletişim sayfasındaki araçlar ile iletişime geçebilirsiniz.

Zenpara – Para ve Forex Konularında Güvenilir Kaynak.

Zenpara.com hiçbir yatırım tavsiyesi sunmaz, kişileri maddi ve manevi konularda yönlendirmez, yalnızca Genel bilgi verir.

Zenpara, saygı ve sevgilerimizle.

Zenpara hakkında 1668 makale
Zenpara Araştırma Grubu, ekonomi, finans ve birçok parasal konuda istatistikleri değerlendirerek analizler gerçekleştirir ve bunları yazıya dökerek paylaşır. Para ile ilgili birçok konu araştırma konusu olabilir. Zenpara.com ekibi yalnızca bilgilendirme amacıyla içerik üretir, yatırım tavsiyesi vermez.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*